Herec Alain Delon a jeho život jako na houpačce: Ženy, vražda i homofobie

29. 10. 2021
Brigitte Bardot v kalhotách. Tak nějak nazývali filmoví kritici jednoho z nejcharismatičtějších francouzských herců všech dob. A naše maminky i babičky by k tomu s trochou nadsázky přidaly dovětek, že kvůli jeho modrým očím hrozil ve většině domácností rozvod.

Osamělý tulipán

Alain Fabien Maurice Marcel Delon se narodil v roce 1935 na předměstí Paříže. Jeho rodiče se ale záhy rozvedli a malý Alain pak po zbytek života hledal cestu k otci, kterého neměl možnost lépe poznat. Možná i kvůli této bolavé životní zkušenosti hrál tak věrohodně role chladnokrevných a osamělých mužů. Spolu s hereckým kolegou Jeanem-Paulem Belmondem patřil mezi nejoblíbenější francouzské herce.

Po filmových úspěších na domácí scéně si mladého krasavce s uhrančivým pohledem všimli i filmaři v USA, Delon, coby zarytý patriot, ale zůstal věrný své zemi. A udělal dobře. Jeho nejlepší filmy se vysílají dodnes a pořád patří mezi sledované. Za zmínku stojí Černý tulipán, Borsalino, Nebuďte policajta, Dva muži ve městě a spousta dalších. Žil život připomínající nějakou hodně dobrodružnou gangsterku. Nechyběla v něm slabost pro ženy, rebelie ani kriminální zápletka.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…