Herec Jan Hájek: K divadlu ho přivedla první láska, vlastní rodinu dodnes nemá

31. 1. 2021
Sotva ze sebe smyl roli doktora Sekory nekonečného seriálu Ordinace v Růžové zahradě, budou si lidé jeho tvář spojovat s postavou despotického Josefa Němce čtyřdílné televizní série Božena. Ačkoliv je osobní život Jana Hájka podle jeho vlastních slov poslední dobou mnohem méně turbulentní než před lety, už teď by vydal na román.

Ochotnická láska

K herectví se dnes dvaačtyřicetiletý Jan Hájek dostal údajně přes obyčejnou pubertální zamilovanost. Dívka, která se mu tehdy líbila, totiž hrála ochotnické divadlo, a tak se k souboru také přidal. Ona sice brzy po jeho příchodu od ochotníků odešla, ale jeho divadlo začalo bavit a naplňovat. Když se po absolvování gymnázia v Moravské Třebové odstěhoval do Brna, měl s představou o vysoké škole jasno.

Na Janáčkově akademii múzických umění se ale činohernímu herectví stačil věnovat pouze čtyři semestry. Namísto studiu se totiž oddal především večírkům a dívkám. Oficiálně ho vyloučili kvůli nedostatečné docházce. Když ho chtěli přijmout zpátky na dálkové studium, už měl angažmá v Ostravě v Národním divadle moravskoslezském, a školu tak nedokončil.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jindy byste si vyšli s kamarády do posilovny nebo do fitka, ale teď je situace jiná. Měli byste proto uvažovat o domácím tréningu. Existuje nespočet bezplatných fitness programů, které vám…