Herec Jiří Lábus: Starý mládenec Rumburak se stal obětí fiktivní svatby

5. 11. 2021
Jeden z mála herců, kterého milují děti i dospělí. A jeden z mála herců, který má natolik nezaměnitelný hlas, že jím baví v jednom pořadu už bezmála čtyřicet let. Co tajil Jiří Lábus o své jediné nevšední svatbě? Jak se dostal k herectví? Držme skvělému herci palce, protože momentálně onemocněl covidem-19 a chvíli pobyl i v nemocnici.

Může za to Hurvínek

Už coby malý hodně četl. Tatínek, který byl architektem, nemohl pochopit, že jeho synovi pro změnu vůbec nejde matematika. Ale aspoň měl radost, že malého Jirku bavilo malování. A ještě víc divadlo. Když poprvé uviděl loutkové divadlo Spejbla a Hurvínka, byl jím tak očarován, že nemyslel na nic jiného. Přestože v rodině Lábusových nikdo nikdy hercem nebyl, Jiří byl o svém budoucím povolání rozhodnutý. Když se jeho mamince, která byla lékařka, podařilo sehnat volňásky do divadla, byl ve svém živlu. A tak když se po gymnáziu rozhodoval mezi výtvarnou školou a DAMU, hádejte, která škola zvítězila? Architekturu pak, k radosti tatínka, vystudoval Jiřího o rok mladší bratr Ladislav.

Film Vánoční příběh míří do kin! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále září bude příjemné a rozhodně nečekejte žádné problémy. Nyní jde všechno jako na drátku i kvůli tomu, že si konečně věříte. Nadřízený je z vás nadšený, kolegové si vám nedovolí…