Herec Josef Dvořák: Přežil rakovinu i smrt milované dívky, nyní získá vyznamenání

12. 11. 2021
Herec a komik, jehož hlas znají děti napříč několika generacemi, oslaví na jaře příštího roku životní jubileum a obdarován bude darem opravdu významným. Na Nový rok převezme Josef Dvořák (79) z rukou prezidenta státní vyznamenání. Co si o něm myslí, kvůli komu chtěl skoncovat se životem a komu vděčí za jeho záchranu?

Vyučený automechanik

Josef Dvořák se narodil v Horní Cerekvi za války, v roce 1942, dětství ale prožil v Kadani. Jeho rodiče byli ochotníci a jejich vášeň pro divadlo na něj udělala ohromný dojem. Sice se vyučil automechanikem, ale už za studií věděl, že spravovat auta v životě nehodlá. Po vzoru rodičů začínal v Kadani jako ochotník, jeho první divadelní štací bylo ústecké Kladivadlo. V 70. letech nastoupil do angažmá věhlasného Semaforu, o dvacet let později založil Divadelní společnost Josefa Dvořáka. Sám principál vystupuje v legendárních kouscích S Pydlou v zádech nebo Čochtan vypravuje, které se těší obrovskému úspěchu.

Co na Josefa Dvořáka prozradila rodina? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Cesta za profesním úspěchem se může zkomplikovat a bude to jen vaše vina. Je pravda, že odvádíte excelentní výkony, ale ještě jste pyšní. Ke kolegům se chováte nadřazeně, což je…