Herec Karel Roden: Zámecký pán, který se stal poprvé otcem před padesátkou

18. 5. 2022
Jako jeden z mála Čechů dobyl Hollywood, sláva mu do hlavy ale rozhodně nestoupla. Žádné opulentní večírky, žádné skandály s mladými herečkami. Karel Roden spálil mosty v Praze, přestěhoval se do malé vesnice na Příbramsku, nasadil gumáky, vzal vidle do ruky a vzal si pod svá křídla malebný zámek a zemědělskou usedlost. Společnost mu kromě zvířat dělá i jeho žena Laura a dvě milované děti. Dnes 18. května 2022 slaví herec jubilejních 60 let!

Pes Ivany Chýlkové

Spousta osobnostní z řad herců snila o filmovém nebo divadelním světě už odmalička. Karel Roden jako kluk miloval především koně a výtvarné umění. Vystudoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni, ale zanedlouho po studiích se v něm herecké geny po jeho předcích přece jen probudily. Jeho spolužačkami na DAMU, kterou se rozhodl nakonec vystudovat, byly například Ivana Chýlková, Jitka Asterová nebo Eva Holubová. Mimochodem, u přijímacích zkoušek dostal za úkol ztvárnit psa. Hádejte, kdo mu měl dělat páníčka. Byla to Ivana Chýlková, a zřejmě se toho oba zhostili na výbornou, protože byli přijatí hned napoprvé.

Po studiu působil mimo jiné v Divadle Na Vinohradech nebo ve zlaté kapličce, brzo si ho ale našel film. Před kamerou se objevil poprvé ještě za studií v roli problematického kluka z pasťáku ve filmu Zámek Nekonečno. O něco známější je pak úspěšná „básnická“ série o Štěpánovi Šafránkovi (Jak básníci...), kde se Karel Roden objevil ve vedlejší, ale výrazné roli Štěpánova spolužáka Honzy.

Jaký bude film Promlčeno s Rodenem v hlavní roli? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Dnes je úplněk ve vašem znamení, který vám otevře do určité míry oči. Sice se necítíte úplně v kondici a přemáháte se, nicméně se posunete kupředu. Mnohým věcem přijdete na kloub a…