Herec Ladislav Mrkvička: Bouřlivák, krotitel šelem a milovník s kupou dětí

17. 1. 2021
Pět potomků, z toho dva nemanželští, dvě manželství a nesmrtelné role, v nichž ho nikdy nezapomeneme. A celý život mu do života zasahovaly nečekané šťastné náhody. Ladislav Mrkvička sice zemřel krátce po Vánocích 27. prosince 2020, zanechal po sobě ale řadu nezapomenutelných vzpomínek.

Kariéra krotitele šelem

Nechybělo málo a Mrkvička (2. února 1939 – 27. prosince 2020) by pracoval někde na letišti, v zoo nebo v cirkusu. Dělal přijímačky na DAMU, několikrát a pokaždé neúspěšně. Tak skončil u zvířat. Na jejich drezúru měl evidentně talent. Stačilo tři měsíce u kočkovitých šelem a začal spát v kleci s párem lvů. Z cirkusu Busch dokonce dostal nabídku na pětiletou spolupráci, měl dělat pomocníka člověku, který drezíroval zvířata, s tím, že by se sám vyškolil na krotitele. Těsně před tím, než stačil souhlasit, zasáhnul osud a po několika neúspěšných pokusech ho konečně přijali na studium herectví na DAMU. Dlouho ale na škole nevydržel, jen do roku 1962.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne přinese větší úspěchy a ocenění. Ať už pracujete v jakékoliv profesi, dočkáte se uznání a zvýšení platu. Je nepodstatné, zda jste na home office, jezdíte kamionem…