Herec Oldřich Kaiser: Boj s démonem alkoholu, infarkt i tajná svatba ve Vídni

19. 6. 2020
Čerstvý pětašedesátník Oldřich Kaiser je prostě talent, a to i na průšvihy. Neřiditelná střela. Svůj za každých okolností, i když je to pro okolí leckdy nestravitelné.

Krocení démonů

Jeho otec byl původně laborant, poté reprodukční fotograf v tiskárně, podlahář, maminka Julie zdravotní sestra. Oldřich Kaiser chodil do týdenních jeslí, doma býval jen o víkendech. Jeho průšvihy začaly už tehdy, ale vždycky ho zachránil jeho talent, a tak dokázal i dostudovat. Má ještě starší sestru Evu – poté, co jim ale zkrachovalo společné podnikání, se vztahy v rodině narušily. Léta ho všichni vnímali hlavně jako komika proslulého gagy s Jiřím Lábusem. Některé scénky z televizní show Možná přijde i kouzelník jsou dnes už legendární, stejně jako Kaiserovy excesy. V posledních letech je s ním ale všechno úplně jinak. Hraje na pět hudebních nástrojů, zpívá a zdá se, že se uklidnil a zkrotil svoje démony. Za postavu prezidenta Beneše ve snímku Masaryk získal Českého lva, cenu České filmové kritiky obdržel již dříve za vedlejší roli ve filmu Klauni. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na svatého Václava, kamna připrav do rána. Snad se tato předtucha nevyplní, protože vy po sychravém počasí netoužíte. Myslíte jen na výlety, cestování nejen po tuzemsku a ocenili byste i…