Herec Oldřich Kaiser: Boj s démonem alkoholu, infarkt i tajná svatba ve Vídni

19. 6. 2020
Čerstvý pětašedesátník Oldřich Kaiser je prostě talent, a to i na průšvihy. Neřiditelná střela. Svůj za každých okolností, i když je to pro okolí leckdy nestravitelné.

Krocení démonů

Jeho otec byl původně laborant, poté reprodukční fotograf v tiskárně, podlahář, maminka Julie zdravotní sestra. Oldřich Kaiser chodil do týdenních jeslí, doma býval jen o víkendech. Jeho průšvihy začaly už tehdy, ale vždycky ho zachránil jeho talent, a tak dokázal i dostudovat. Má ještě starší sestru Evu – poté, co jim ale zkrachovalo společné podnikání, se vztahy v rodině narušily. Léta ho všichni vnímali hlavně jako komika proslulého gagy s Jiřím Lábusem. Některé scénky z televizní show Možná přijde i kouzelník jsou dnes už legendární, stejně jako Kaiserovy excesy. V posledních letech je s ním ale všechno úplně jinak. Hraje na pět hudebních nástrojů, zpívá a zdá se, že se uklidnil a zkrotil svoje démony. Za postavu prezidenta Beneše ve snímku Masaryk získal Českého lva, cenu České filmové kritiky obdržel již dříve za vedlejší roli ve filmu Klauni. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Probudí se ve vás designérské schopnosti, které ocení i zbytek rodiny. Jste kreativní a víte, co právě letí! Změna vzhledu domácnosti bude příjemná a vám se díky tomu zvedne sebevědomí.…

Nejčtenější články

Doporučujeme