Oldřich Keiser se svojí současnou partnerkou Dášou Profimedia

Oldřich Keiser se svojí současnou partnerkou Dášou Profimedia

Pojí je mimo jiné i hudba Profimedia
Oldřich Kaiser s bývalou manželkou Naďou Konvalinkovou Profimedia
Oldřich Kaiser má problémy s alkoholem Profimedia
Nerozlučná dvojka Jiří Lábus a Oldřich Kaiser Profimedia
7
Fotogalerie

Herec Oldřich Kaiser: Boj s démonem alkoholu, infarkt i tajná svatba ve Vídni

Čerstvý pětašedesátník Oldřich Kaiser je prostě talent, a to i na průšvihy. Neřiditelná střela. Svůj za každých okolností, i když je to pro okolí leckdy nestravitelné.

Krocení démonů

Jeho otec byl původně laborant, poté reprodukční fotograf v tiskárně, podlahář, maminka Julie zdravotní sestra. Oldřich Kaiser chodil do týdenních jeslí, doma býval jen o víkendech. Jeho průšvihy začaly už tehdy, ale vždycky ho zachránil jeho talent, a tak dokázal i dostudovat. Má ještě starší sestru Evu – poté, co jim ale zkrachovalo společné podnikání, se vztahy v rodině narušily. Léta ho všichni vnímali hlavně jako komika proslulého gagy s Jiřím Lábusem. Některé scénky z televizní show Možná přijde i kouzelník jsou dnes už legendární, stejně jako Kaiserovy excesy. V posledních letech je s ním ale všechno úplně jinak. Hraje na pět hudebních nástrojů, zpívá a zdá se, že se uklidnil a zkrotil svoje démony. Za postavu prezidenta Beneše ve snímku Masaryk získal Českého lva, cenu České filmové kritiky obdržel již dříve za vedlejší roli ve filmu Klauni. 

Pokračování 2 / 6

Divoké manželství

Užili si s ním všichni. V divadle (například o jednu sezonu v Národním se připravil jen proto, že se cestou na představení rozhodl, že nechce každý den jezdit do divadla jako do továrny, a nasedl na tramvaj opačným směrem) i v soukromí. Herečka Naďa Konvalinková, jeho první žena, za pětadvacet společně strávených let měla okolo hlavy téměř svatozář. Sice někde uvnitř věděla, že tenhle vztah není v pořádku, ale lásce neporučíš. I když se s ním původně rozešla, nakonec si ho přece jen vzala. O rozvod požádala až před šesti lety. Klid ale nemá, dcera Karolína zdědila otcovu povahu, a tak má Naďa trable dál. Přitom to začalo tak krásně. Říkali jim Romeo a Julie. Seznámili se na divadelní premiéře a pak se líbali celou noc…

Pokračování 3 / 6

Láska na první pohled

Největší proměna – tedy vizuální – se s ním stala poté, co se dal dohromady s písničkářkou Dášou Vokatou. Jejich seznámení bylo kuriózní. Ona ho oslovila s nabídkou ke spolupráci, aniž by věděla, že je populární herec, a jeho ten fakt tak fascinoval, že se o ní chtěl dozvědět víc. S Dášou to prý bylo stejné. „Já vůbec nevěděla, že je tak slavný! Kdybych to věděla, asi bych se neodvážila ho oslovit,“ prozradila ona v časopise Téma. Říká se, že šlo o lásku na první pohled.

Pokračování 4 / 6

Proč nic nevěděla?

Zdá se to možná divné, že vůbec v Čechách může existovat někdo, kdo neví o existenci Oldřicha Kaisera, ale je to tak. Písničkářka se totiž pohybovala v úplně jiném prostředí. Její první manžel, Zdeněk Vokatý, kterého všichni znali pod přezdívkou Londýn, ji zavedl do společnosti disidentů. Poté, co Dáša podepsala Chartu, emigrovala do Rakouska a pak se vdala podruhé – za básníka Ivana „Magora“ Martina Jirouse. Ten zemřel v roce 2011, po dvaceti letech společného života.

Pokračování 5 / 6

Změnil se

Spolupráce jim fungovala a nakonec se Dáša Vokatá a Oldřich Kaiser dali dohromady i v soukromí, jsou spolu už celých osm let. Kaiser začal nosit kulaté lennonky, přestal chodit k holiči a do jeho života s múzou Dášou vstoupila i hudba. Po herectví se tak mohl naplno projevit i jeho muzikální talent. Písničkářka si svého partnera, který se občas na veřejnosti objeví v legendárním svetru po nebožtíku Jirousovi, před četnými fanynkami hlídá a občas musí zasáhnout velmi razantně. Dámy jsou prý tak neodbytné, že jednou údajně dokonce na obranu svého partnera musela použít i vlastní pěst. Sice se o tom nemluví ani nepíše, ale šušká se, že se známý herec velmi umírnil, i co se alkoholu týká. 

Pokračování 6 / 6

Daň za divokost

Život naplno (kromě alkoholu je také vášnivý kuřák) si vybral svou daň vloni. Jen pár dnů poté, co účinkoval na festivalu Magorovo vydří, dostal infarkt. Nebýt Dášiny pohotové reakce a také následné péče, nemuselo to se známým hercem vůbec dopadnout dobře. A možná právě tohle rozhodlo – tajná svatba se konala ve Vídni, kde žije s rodinou písničkářčina dcera Bohdana.

Doporučujeme

Články odjinud