Herec Pavel Nový: Vyučil se jako soustružník a přežil smrtelnou nemoc

10. 6. 2022
Má stále dobrou náladu a srší vtipem. I když už je v důchodovém věku, pravidelně hraje ve své oblíbené Ypsilonce, hostuje v divadle Pod Palmovkou a točí filmy. Pavel Nový je také velkým příznivcem otužování a z každého jeho vystoupení je znát, že život ho pořád stále baví. Možná i proto, že o něj před téměř patnácti lety málem přišel.

Otužilec každým coulem

Pokud Pavla Nového uvidíte jinde než na jevišti, bude mít na sobě kraťasy. A to i v zimě. Patří totiž k příznivcům otužování, takže se neobléká víc, než je nezbytně nutné, a každý den se koupe v hasičské nádrži u nich na vsi. A i když je otužování módním trendem posledních let, Pavel Nový se zimy nebojí prakticky od dětství. „Nikdy jsem to neměl jako program, ale vyrůstal jsem na Šumavě a své dětství trávil v podstatě venku. Když jsem spadl do rybníka v lednu a namočil se, nemohl jsem se jít domů převléct, protože by mi ostatní utekli, a tak jsem ty tepláky v podstatě zlomil,“ popsal v jednom z rozhovorů herec, který se narodil 5. září 1948 v Plzni.

Své oblíbené otužování využil i při natáčení filmu Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy, kde si zahrál se Zuzanou Kronerovou. V hořké komedii o jedné silné ženě a její ne úplně funkční rodině hraje otužování velkou roli a do studených vod Vltavy se noří nejen herci, ale i skuteční otužilci. Za film získal Pavel Nový Českého lva a to, že přebíral ocenění před kolegy, považuje za jeden ze svých nejsilnějších zážitků v životě.

Jak to bylo s komedií S tebou mě baví svět, kde Pavel Nový také hraje? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Buďte více mezi lidmi a seznamujte se s jedinci, kteří vám mohou mnohé nabídnout. Na chvíli se vyhýbejte flirtování, protože byste zaujali osůbky, které se k vám nehodí. Získáte tak více…

Nejčtenější články

Doporučujeme