Herečka Milada Ježková: Jak se po padesátce dostala od soustruhu k filmu?

26. 8. 2022
"To je ale krásná půdička, tady se mi to bude věšet…" "Ale Máňa říkala, že to není směroplatné…" "Když ale doktor říkal, že Otík je to… momentálně zaostalej…" Tyto perly českého filmu se prostě neomrzí. A to jen díky jedné (ne)obyčejné (ne)herečce. Jaká byla Milada Ježková mimo kamery a kterou slavnou herečku hravě strčila do kapsy?

Osud čekal v tramvaji

To se tak v 60. letech začala „vařit“ jedna z nejúspěšnějších komedií své doby o jedné plavovlásce, co hledala pravou lásku. Hlavní hrdinové už byli obsazeni, hledala se herečka do role maminky nezbedného syna v podání Vladimíra Pucholta. A tak když jeli jednoho dne tramvají scenáristé filmu Lásky jedné plavovlásky Jaroslav Papoušek a Ivan Passer a uviděli bezprostřední „ukecanou“ paní, hned měli jasno. A tak se ta paní – bývalá brusička, účetní, prodavačka či soustružnice v jedné osobě – stala velkou herečkou malých rolí, kterým dala punc dokonalé přirozenosti.

Koho nechtěl Jiří Menzel obsadit do filmu Vesničko má středisková? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Přelomový pracovní týden vám přinese romantické chvilky a také se blýsknete v zaměstnání. Pokud nad něčím již delší dobu přemýšlíte, tak byste se měli správně rozhodnout. Veškerou…