Herzigová, Kurková, Maxová: České topmodelky, které dobyly svět

24. 5. 2018
Říká se, že Češky a Slovenky jsou nejkrásnější ženy na světě. Svědčí o tom i úspěch českých modelek v zahraničí. Které z nich se mohou řadit mezi světové topmodelky?

Pavlína Pořízková

Kariéru modelky odstartovala Pavlína Pořízková v roce 1980 a už o tři roky později se stala nejmladší modelkou, které se do té doby objevila na titulní stránce prestižního plavkového katalogu Sports Illustrated. Její rodina emigrovala v roce 1968 do Švédska, Pavlína se za svou rodinou mohla vydat až o sedm let později. Po rozvodu rodičů žila ve velmi skromných poměrech, než její kamarádka zaslala její fotku do modelingové agentury. Poté už šla její sláva strmě nahoru a v roce 1992 ji časopis Harper’s Bazaar zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa.

Objevila se na titulkách prestižních módních časopisů jako Vogue nebo ELLE, pózovala také pro Playboy. Na konci osmdesátých let se provdala za muzikanta Rica Ocaseka, potomka českých emigrantů. Postupem času dávala čím dál víc přednost rodině a svým dvěma synům. Modeling šel do ústraní a Pavlína se věnovala spíš herectví. Poprvé se objevila ve filmu Portfolio, její asi nejznámější rolí byla ta ve snímku Její alibi po boku Toma Sellecka. Na mola se vrátila po dlouhých třiceti letech letos v dubnu, kdy uzavřela přehlídku návrháře Jiřího Kalfara na londýnském týdnu módy. O pouhý měsíc později oznámila rozchod s manželem, který prý proběhl v přátelském duchu.

České topmodelky zapomínají rodnou řeč! Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Skloubit pracovní povinnosti a rodinu začíná být na hraně vašich možností. Covidové zákazy vás limitují, a pak jste celkově rozladění. Zkuste se přizpůsobit a o problémech s partnerem více…

Nejčtenější články

Doporučujeme