Hesidating, schůzka na sucho či hard-balling: Jaké bude randění v roce 2022?

15. 12. 2021
Hesidating, schůzka na sucho či hard-balling: Jaké bude randění v roce 2022?
Single lidem doba pandemie rozhodně nepřála. Chodit na rande a poznávat nové lidi osobně bylo totiž v obdobích lockdownu téměř nemožné a strach z nákazy u mnohých trvá dodnes. Jak to poznamená seznamování a randění v následujícím roce?

Hesidating

Řada lidí období pandemie využila k zamyšlení, zda je vhodná doba investovat čas a emoce do potenciálního partnera. A právě z toho vznikl pojem „hesidating“: z anglických slov hesitate (váhat) a dating (seznamování se, randění). „Tento termín autoři definovali jako pocit, kdy je vám seznamování se lhostejné a kdy si nejste jisti, jestli chcete hledat vážný vztah, nebo jen krátkodobý románek, protože život obecně aktuálně nepřináší mnoho jistot,“ komentuje trend Adam Durčák z e-shopu Ruzovyslon.cz.

Podle průzkumů se hesidating týká asi 58 % nezadaných. Tito lidé jsou sice v randění poměrně aktivní, avšak svou nerozhodností vysílají svým potenciálním partnerům smíšené signály. Řada lidí, kteří se rozhodli záměrně zůstat single, si uvědomila, že zůstat nějakou dobu bez partnera či partnerky vlastně není špatné.

Má cenu se na rande dělat lepší? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V červnu to s vámi bylo jako na houpačce. Momentálně však víte, že vás všechno posílilo. Zkrátka a dobře. Chybami se člověk učí, to je jisté. Pokud jste se rozešly s partnerem, s nímž jste…