Hezčí, mladší, úspěšnější. Srovnáváte se s ostatními? Známe 5 pravidel pro klid na duši

11 komentářů

Zmrdi
23. února • 11:57

Ono záleží, na co člověk sází. Někteří lidi kupujou losy, někteří akcie, někteří sází na lidi, jako třeba Alexej Navalnyj, a někteří sází na člověka. Všichni prohrajou.

Zmrdi
23. února • 12:01

@Zmrdi: Hm, vsadil na lidi vsadil. Celý svůj život vložil do banku a myslel si, že získá svobodu a demokracii pro lidi. Pro lidi, kteří by se jich lehkovážně vzdali, kdykoliv by to pro ně bylo výhodné. Copak nevěděl, že jediný na co je dobré vsadit jsem já sám?

Zmrdi
23. února • 12:02

@Zmrdi: Nevěděl

Zmrdi
23. února • 11:10

Znáte tu pohádku o chudé bláznivé paní, jejíž podviživené děti byly den ze dne slabší a nemocnější, a která nosila každý den svoje mateřské mléko dětem jednoho bohatého pána? A co myslíte ten pán? Bral. Jeho děti rostly do krásy a sílily. A co děti té ženské? Chřadly a chřadly. Kdo ví, co se s nima stalo. Jisto je, že když na děti nemyslí vlastní matka, cizí pán to neudělá.

Zmrdi
23. února • 11:35

@Zmrdi: Strýčku Putine, nebuď krutý, nezabíjej mojeho tatínka Alexeje Navalného. I nejsem krutý Dashenko. I mě je líto ptáčka zpěváčka. Ale kdo se blízko berly mrazilky ocitne, už nikdy neprocitne. Z toho vidíte, že Putin za to nemůže.

Zmrdi
23. února • 10:59

Někteří zmrdi v sobě mají i něco z člověka. Je pak snadné si je s člověkem splést. To jsou ti nejhorší. Zmrd je vždycky jenom do morku kostí zmrd. Ta liidskost v něm, to je jenom třpytka, na kterou se chytíte. Není to jeho podstata. Nevěřte tomu. Není tam toho víc, než jenom ten maličký záblesk. Zbytek je čistokrevný zmrdství.

Zmrdi
23. února • 11:34

@Zmrdi: No, oni toho člověka mají jenom namalovaného na ksichtě a uvnitř pusto prázdno.

zmrdi
23. února • 10:43

Lidi bez studu, bez svědomí, bez páteře.

Nofar
23. února • 7:56

Já na sociální sítě zásadně nechodím, takže mám klid. Navíc se snažím řídit radou, že člověk nemá vstupovat do světa srovnávání, ale každý den krok za krokem zlepšovat sám sebe.

Dotaz
21. února • 13:54

To by člověk musel být hluchej a slepej, aby neviděl, jak je lidma neustále porovnáván. Ať člověk přijde kam přijde, tam kde jsou lidi, tam jsou žebříčky. Není úniku. Trochu pomůže snad jen nacpat si do života co nejvíc pozitivních věcí, aby se podíl negativních výsledků srovnávání relativně zmenšil. Každý si prostě musí procházet svýma uličkama hanby. Dost to souvisí i s očekáváním od sebe. Když jsem od malička poslední, asi se tolik netrápím tím, že jsem zase někde poslední. Horší jsou změny a propady v osobnosti. Když vaše umístění neodpovídá vaší dosacadní identitě. Ale možná, že ani od malička se s tím nedá smířit.

Doporučujeme

Články odjinud