Hitem jsou kuchyňské roboty, které zaberou málo místa, ale zvládnou mnoho funkcí

Hitem jsou kuchyňské roboty, které zaberou málo místa, ale zvládnou mnoho funkcí

Praktické a funkční malé kuchyňské spotřebiče dokážou v dnešní uspěchané době ušetřit spoustu času, a tak posledním trendem mezi současnými kuchyňskými přístroji jsou multifunkční kuchyňské roboty. Ty nabízejí širokou škálu příslušenství a navíc jejich vertikální provedení zabere v porovnání s běžnými spotřebiči až o 35 procent pracovního prostoru méně. Vybrat si ten správný tak, aby splňoval všechny požadavky uživatele a dokonale padl do konkrétní kuchyně, je ale daleko složitější, než se na první pohled zdá.

„Při výběru kuchyňského robotu záleží na rodině, která jej bude využívat. Pokud si chce robot pořídit pětičlenná rodina, která miluje jídlo, měla by se zaměřit na maximální možnost funkčnosti na rozdíl od mladého aktivního páru, který jej bude využívat jen občas,“ vysvětlil Ondřej Macek, obchodní ředitel Concept pro Českou republiku.

S novým multifunkčním robotem přichází na trh také česká značka Concept. Dostal označení Victoria Line RM 3250 a svým tvarem připomíná klasické přístroje, na které jsme byli zvyklí u svých babiček. Jeho technické provedení je však ryze moderní a náročné požadavky dnešních žen splňuje i jeho příslušenství. V základní verzi, která je doporučena pro méně náročné kuchtíky, má robot extra velkou pracovní nádobu o objemu až tři litry, celonerezový strouhací a krájecí kotouč, hnětací nástavec, emulgační kotouč pro šlehání bílků nebo krémů a v neposlední řadě také univerzální nerez nůž propojený s asistenčním plastovým nožem, to vše pro zvýšení účinnosti sekání, krájení a mixování. K základní verzi robotu je možno dokoupit také mixér o objemu 1,5 litru, velmi praktický strouhací kotouč na bramboráky, nepostradatelný mlýnek na mák či hrubý kotouč na strouhání například zeleniny anebo citrusovač. Doplňkové příslušenství uspokojí i ty nejnáročnější spotřebitele.

„Naším novým robotem jsme chtěli navázat na tradici klasických kuchyňských spotřebičů, které jsou skladné, ale přitom umí všechno, na co si vzpomenete. Důraz jsme kladli také na potřeby typické české kuchyně. Jsme například jedna z mála zemí, kde se k vaření používá mák. Mnoho výrobců mlýnek na mák nenabízí a přitom tradiční české buchty si bez něj ani neumím představit,“ podotkl Ondřej Macek.

Vysokou bezpečnost provozu robotu zajišťuje Safety Interlock funkce, což je inteligentní uzavírací systém mezi víkem, nádobou a pohonnou jednotkou. O optimální chod se stará silný motor o výkonu 900 W. Robot má protiskluzové nožičky a praktický 1,2 metru dlouhý přívodní kabel. „Samozřejmě v našem sortimentu myslíme i na méněčlenné domácnosti. Do každé rodiny se určitě hodí i náš minirobot Victoria Line RM 3220. Je to takový skladný, rychlý a praktický pomocník do domácnosti,“ dodal Ondřej Macek, obchodní ředitel Concept pro Českou republiku.

Minirobot Victoria Line RM 3220 má skleněnou pracovní nádobu s objemem jeden litr a praktickým víkem k uchování potravin, jednoduché ovládání pouze jednou rukou a protiskluzový podstavec. Snadno rozseká nejrůznější druhy potravin, jako jsou oříšky, mrkev, cibule, česnek, petržel, ale i maso a tvrdý sýr.

zdroj: Tristar promotion Více o produktech na www.my-concept.cz

Doporučujeme

Články odjinud