Hlava plná vlasů

5. 10. 2009
Hlava plná vlasů
Padání vlasů, jemnost a chybějící objem se stává velkým problémem mnoha žen. Zplihlé prameny a účes bez života na sebevědomí právě nepřidají. Naštěstí existují prostředky, jak hlavě navrátit bohatou kštici.

S jemnými vlasy se dle výzkumů potýká téměř 43 procent žen, a jelikož takové vlasy se jen těžko upravují a jen s potížemi drží v požadovaném účesu, jedná se o poměrně velký problém. Sen o vzdušné a plné kštici si naštěstí s pomocí nejnovějších kosmetických přípravků můžete dopřát každý den, stačí pár minut a ty správné vlasové produkty a vaše hlava opět ožije mladistvým objemem.

Objem od kadeřníka

Novinkou tohoto podzimu je profesionální ošetření v salónu, kdy kadeřník během pár minut vykouzlí dlouhotrvající objem, který vydrží i několik týdnů. Tajemství spočívá v nejnovějším obřadu značky Kérastase Volume Injection. Právě značka profesionální kosmetiky Kérastase nyní přichází na trh s přípravkem Volumorphose. Jedná o hebkou emulzi, kterou kadeřník nanese na suché vlasy a s přidáním vody aktivuje účinnou látku, v tomto případě křemík. Ten se běžně používá ve sklářství, kdy se za ideálním podmínek mění z tekutého stavu do pevného a prakticky to samé se děje i na povrchu vlasu. Proto je výsledek dlouhodobý a nejen do dalšího mytí. Volumorphose dodá jemným vlasům objem, jaký nikdy před tím neměly. Vlasy jsou plnější, hustší, pevnější a pružnější, zároveň však zůstávají hebké a lesklé na dotek. Úprava účesu je výrazně jednodušší, účes déle drží tvar.

Obřad se skládá z nanesení přípravku Volumorphose na suché vlasy, které následně kadeřník umyje jemným šampónem Bain Volumactive, namasíruje pokožku hlavy a provede klasické závěrečné ošetření dle přání klientky. Účinek objemové novinky vydrží na vlasech až 10 mytí.

Cena: info v kadeřnictví Kérastase

Síla kakaa

Ošetřením u kadeřníka péče o vlasy nekončí. Stejně důležitá je také domácí péče s pomocí jemných a přitom účinných přípravků. Žhavou podzimní novinkou je kakaová řada pro jemné vlasy značky L'Oreál Professionel. Šampón a maska obsahují extrakt z kakaových bobů a lusků, které se vyznačují významným množstvím křemíku a vitamínů A, E a B2. Tyto ingredience stimulují vlasovou pokožku. Řada z linie serie nature nejen výborně ošetřuje vlasy, ale také nádherně voní. Oba produkty jsou doslova prosyceny nádherným aroma ze samého lůna přírody, mísí se zde osvěžující citrónové a pomerančové tóny spolu se sladkou vanilkou a mandlemi a nakonec se nakonec plně rozvine vůně kakaovníkového dřeva, která na vlasech vydrží dlouho dobu.

Šampón Abondance de Cacao posiluje a vyživuje jemné vlasy s pomocí výtažků z kakaových bobů, aniž by je zatížil, právě naopak, dodává výrazný objem a vitalitu. Obsahuje 100% přírodní barviva z karamelu, takže textura i barva šamponů připomíná jemný čokoládovo-karamelový likér a to vše bez stopy silikonů. Po umytí vlasů kakaovým šampónem dopřejte kštici ošetření s pomocí krémové masky Masque Cacao pro posílení, hebkost a objem bez zatížení. Její jedinečná krémová textura umožňuje snadnou aplikaci masky od kořínků až ke konečkům vlasů. Dodá vlasům vitalitu, lehkost a hebkost. Maska Cacao obsahuje 100% přírodní barvivo na bázi karamelu.

Cena: 310 korun (šampón), 495 korun (maska)

Lehký styling

Jemné vlasy a stylingové přípravky se moc rádi nemají, neboť právě laky, pěny, gely a vosky delikátní prameny zatěžují, ty pak těžknou a ztrácejí i ten poslední objem, který sami o sobě mají. Na druhou stranu správně vybraný styling dokáže objem dodat a ještě ho udržet. To je třeba v případě lehkého objemového spreje CHI Volume Boost profesionální vlasové kosmetiky Farouk Systems USA. Produkt funguje na bázi přírodního hedvábí, které posiluje, hydratuje a zvětšuje objem jednotlivých vlasů. Objemová voda zároveň chrání vlasy před vysokými teplotami během fénování či žehlení.

cena: 340 korun

Pěnou k pružnosti

Mnoho stylingový pěn sice pomáhá dobře držet tvar pramenů, ale zároveň je natolik zatěžuje, že výsledek po několika málo hodinách rozhodně nepřipomíná požadovaný účes. Odpovědí na tento problém je lehká a přitom silně tužící pěna Volume Riche značky L'Oreál Professionel. Volume riche obsahuje technologii Micronized air pump obohacenou o Xylózu, která chrání vlasové vlákno před působením tepla při foukání a o ceramidy, které vyplňují vnitřní strukturu vlasu a tím vlasové vlákno maximálně posilují. Pěna rychle proniká do vlasů, nelepí v dlaních a tím usnadňuje nanášení. Dokonalé spojení péče a stylingu Vám pomůže vytvořit účes plný hebkosti a lesku.

Cena: 405 korun

foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…