Hokej, volby... a nebe. Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, zemřel šťastný

7. 6. 2010
Hokej, volby... a nebe. Ladislav Smoljak, jeden z otců Járy Cimrmana, zemřel šťastný
Po těžkém, ale statečném boji s těžkou chorobou zemřel včera (6. 6. 2010) režisér, herec, scenárista a spoluautor Divadla Járy Cimrmana Ladislav Smoljak (+78).

"Je to jen chvilka, co Láďa zemřel, ještě jsem si stále ani neuvědomil, koho jsem vlastně ztratil. Teď to ještě ani neumím slovy vylíčit," přiznal režisér a herec Zdeněk Svěrák, Smoljakův mnohaletý kolega z Divadla Járy Cimrmana.

"Hrál až nadoraz. I když už nad ním nemoc vítězila," dodal Svěrák o svém divadelním i filmovém "dvojčeti".

Měl pravdu. Smoljak naposledy vystoupil na divadelních prknech deset dnů před svou smrtí. V divadelní hře České nebe dne 27. května. Už tehdy měl velké potíže s dýcháním, ale vystoupení nikdy nevynechal.

Dvě výhry, jedna prohra

Smoljak podle svých slov ještě stihl zažít těsně před svou smrtí dvě radosti. Vítězství českého hokejového týmu na mistrovství světa a výsledky volby.

Divadlo Járy Cimrmana zrušilo dnešní (6. 6.) představení hry České nebe v Žižkovském divadle v Praze. Smoljak se už bohužel ani nezúčastní křtu knihy Kuky se vrací podle nového filmu režiséra Jana Svěráka, který se uskuteční 10. června.

ČTĚTE TAKÉ:
Zagorová zhubla, ale denně bojuje s váhou

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Od nového pracovního týdne si hodně slibujete a chcete navázat na předchozí úspěchy a skvěle rozjeté plány. Věřte, že se vám to skutečně podaří a ohromíte šéfa. Počítejte s velkým…

Nejčtenější články

Doporučujeme