Honzovy plněné buchty od Uursik z domácí pekárny

19. 1. 2022
Foto: iStock
Honzovy plněné buchty od Uursik z domácí pekárny | Foto: iStock
Máte rádi buchty s mákem, tvarohem, nebo povidly? S tímhle těstem budete milovat všechny. Přípravu vám usnadní domácí pekárna.

Autor: Uursik – další recepty

Suroviny:

250 ml vlažného mléka

150 g rozpuštěného másla

2 žloutky

špetka soli

50 g krystalového cukru

1 sáček vanilkového cukru

2 lžíce citronové šťávy (nebo citronky)

nastrouhaná kůra z jednoho citronu (nebo 1 lžička sušené citronové kůry)

500 g hladké mouky

1 lžička sušeného nebo 1/4 lžičky čerstvého droždí

Nastavení pekárny: Program Těsto

Postup:

Po vykynutí těsto propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále, těsto se nelepí a nemusí se podsypávat, rozdělíme na asi 24 ks nebo postupně odkrajujeme stejné kousky těsta, které rukama roztáhneme tak, aby se daly naplnit. Plníme tvarohovou náplní (tvaroh smíchaný s cukrem a rozinkami zahustíme 1–2 lžícemi vanilkového pudinku v prášku nebo 1 žloutkem), povidly, makovou náplní, džemem, Nutellou a podobně.

Kraje spojíme a vytvoříme bochánky. Dáváme pozor, aby byly dobře uzavřené (prsty pevně přitlačíme), aby nám náplň nevytékala. Spojem dolů skládáme nejlépe do pekáčku nebo na plech s vyšším okrajem a vždy každou ze všech stran pomašlujeme rozpuštěným máslem. Říká se, že každá buchta by se v másle měla „vykoupat“. Neskládáme moc vedle sebe, ještě nakynou! Necháme asi 45 minut kynout pod utěrkou, pak potřeme rozpuštěným máslem a dáme péct do vyhřáté trouby při 190 °C na asi 20 minut.

Náš tip:  Pokud máte domácí pekárnu, usnadněte si práci a připravte si buchny v ní.

Jestli máte rádi buchty, možná si zkusíte udělat i buchtičky se šodó. Recept najdete ve videu:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Profesní dovednosti jsou aktuálně úžasné. Vlastně ani nechápete, kde se to ve vás bere. Snad to bude tím, že se častěji pohybujete na čerstvém vzduchu a snažíte ovládnout nový druh…