Horko se blíží: Umíte správně používat deodorant? Jakým chybám se vyhnout?

Horko se blíží: Umíte správně používat deodorant? Jakým chybám se vyhnout?

Léto s sebou krom krásně teplého počasí přináší i několik nepříjemností. Jednou z nich je i zvýšené pocení, kvůli kterému byste měla věnovat pozornost výběru deodorantu či antiperspirantu a jejich správnému používání.

Nerozlišujete antiperspirant a deodorant

Je třeba udělat si v tom jednou provždy jasno. Deodoranty slouží k tomu, aby blokovaly tělesné pachy vznikající z množících se bakterií na pokožce. Deodoranty proto způsobují především to, že pot zůstává bez zápachu, ale neredukují jeho tvorbu. Zjednodušeně řečeno, potit se budete úplně stejně jako bez deodorantu, akorát pot nebude cítit a budete příjemně vonět. Antiperspirant oproti tomu má vliv na tvorbu potu a dokáže ho omezit. Pokud tedy bojujete s nadměrným pocením a nechcete na oblečení mokré fleky, volte spíš antiperspirant. Používání obou produktů je ve výsledku stejné.

Pokračování 2 / 5

Špatně deodorant nanášíte

Možná si říkáte, že na aplikaci deodorantu přece není co zkazit. Měla byste si ale dávat pozor, abyste produkt nanášela na dokonale suchou pokožku, takže ne hned po sprše, ale poté, co se důkladně osušíte ručníkem. Deodorant také neaplikujte těsně po holení, ale vyčkejte alespoň třicet minut. Zabráníte tak podráždění a šíření bakterií.

Pokračování 3 / 5

Hned se oblékáte

Po aplikaci deodorantu nebo antiperspirantu je dobré vždy chvíli počkat, dokud přípravek dostatečně nezaschne. V opačném případě hrozí, že jej otřete do oblečení, čímž hodně snížíte jeho účinek, začnete se daleko dřív potit a pot bude cítit. A co víc, pokud ráda nosíte tmavší oblečení, dost pravděpodobně si způsobíte viditelné bílé stopy na tričku nebo tílku.

Pokračování 4 / 5

Přebíjíte zápach dalšími vrstvami

I když řada těchto kosmetických přípravku slibuje ochranu až čtyřiadvacet hodin denně, většinou to není pravda. Pokud ale pocítíte, že účinek deodorantu slábne, nepřebíjejte ho další vrstvou, tím si rozhodně nepomůžete. Naopak způsobíte, že se v podpaží začnou množit bakterie a zápach ještě zesílí. Pokud máte možnost, opláchněte podpaží alespoň čistou vodou a naneste přípravek znovu. Pomoci si také můžete hygienickými ubrousky.

Pokračování 5 / 5

Nestřídáte značku

Ať už se jedná o deodorant nebo antiperspirant, pravdou je, že pokud jeden konkrétní produkt používáte dlouhodobě, tělo si na něj pravděpodobně zvykne, takže přípravek časem přestane fungovat tak, jak byste potřebovala. Nelpěte proto na svém oblíbeném výrobku, ale najděte si jich několik, které pravidelně střídejte.

Doporučujeme

Články odjinud