Horor v Národním divadle

31. 1. 2001
V repertoáru Národního divadla je dokonce i psychologická novela a horor.

Horor v Národním divadle

Klepněte pro větší obrázek V repertoáru Národního divadla je dokonce i psychologická novela a horor. Toto představení uvede v neděli 4.února ve 14 a 19 hodin za zvýhodněné jednotné vstupné 50,- Kč. Hrát se bude i 7.2., 20.3. a 21.3.2001
V první polovině uvidíte taneční ztvárnění psychologické novely Thomase Manna "Malý pan Friedemann". Doprovodná hudba bude od Richarda Wagnera.
V druhé části se představí známý horor od Alfreda Hitchcocka o vraždícím schizofrenikovi. V obou představeních jsou hlavní protagoniské postiženi handicapem, v první tělesným, v druhé duševním, který jim nedovoluje navázat normální kontakt se společností. Do taneční podoby vše převedl oblíbený muzikálový režisér Jozef Bednárik a choreograf Libor Vaculík. U Psycha zazní skladby od George Gershwina, Elvise Presleyho a Beatles.
Premiéra představení byla již v roce 1993 a měla velký úspěch. Nyní se po dlouhé přestávce opět objevuje v divadelním plánu.

10 nejlepších hororů dekády a proč se na ně podívat

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se nese ve znamení změn, které zasáhnou prudce do vašeho života. Už nejste tak rozhodní a dáváte přednost věcem, které jsou pro vás nové a vlastně se vám nikdy nelíbily. To je…

Nejčtenější články

Doporučujeme