Velký horoskop pro rok 2019: Co vás čeká podle astroložky Jarmily Gričové?

Velký horoskop pro rok 2019: Co vás čeká podle astroložky Jarmily Gričové?

Opět stojíme na prahu nového roku a opět přemýšlíme nad tím, co přinese. Ten letošní je navíc pod vládou Merkura, což znamená, že v něm budou důležitou až zásadní roli hrát informace všeho druhu. Jak získat ty správné?

Je jen na vás, abyste si z přehršle informací vybrala ty, které jsou pro vás důležité a které vás provedou rokem 2019. Snadné to však nebude. Jupiter, který je ve Střelci a který až do začátku prosince tvoří živlovou kvadraturu s Neptunem, vytvoří ve všech informacích chaos, kdy opravdu nebudete vědět, čemu se věřit dá a čemu nedá. Naštěstí máte vlastní hlavu a zdravý rozum. Když se podle něj budete orientovat, rozhodně nezabloudíte. Co je tedy důležité pro jednotlivá znamení? 

Pokračování 2 / 13

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Dlužno říct, že vás až do začátku prosince čekají dny, kdy nebudete vědět, kam dřív skočit a po které šanci sáhnout energičtěji. Může za to Jupiter, který prochází Střelcem. Dává vám štěstí, které i vy sama musíte nejednou označit jako nezasloužené. Na úspěch se navíc můžete těšit ve všech úředních jednáních. Pozitivně dopadnou i všechny kontakty s cizinou. Kdyby náhodou padla nabídka na studijní nebo pracovní pobyt v zahraničí, neříkejte, že to pro vás už (nebo ještě) není. Berani, berte to jako příležitost, po které musíte sáhnout oběma rukama.

O to, abyste si to, co získáte, taky udržela, se postará Saturn, který celý rok prochází vaším sektorem ctižádosti. Donutí vás, abyste ve všem, co je pro vás důležité, jela naplno. Pod jeho tlakem se taky přinutíte, abyste peníze, které získáte díky přízni Jupitera, hned neutratila. Vytvoříte z nich potřebnou rezervu, kterou časem použijete na investice, které budou důležité jak pro vás, tak pro celou vaši rodinu.  

VIDEO: Podívejte se na předpověď o zdraví na rok 2019.

Pokračování 3 / 13

Býk (21.4. - 21.5.)

Máte ráda stabilní život, v němž je všechno jasné, naplánované a navíc i dokonale předvídatelné? Vypadá to, že se s ním budete muset alespoň na nějakou chvíli rozloučit. Do vašeho znamení se na začátku března vrací a na dalších sedm let zde zůstává Uran, který má nejrůznější překvapení v popisu práce. Především je potřeba, abyste se objektivně podívala na sebe a to, co považujete za svou životní cestu. Je docela možné, že pod jeho vlivem pochopíte, že jste se měla vydat naprosto jiným směrem. V takovém případě se orientujte nejen podle svých pocitů, ale soustřeďte se i na signály duchovního charakteru. Vzhledem k tomu, že je vysílá Saturn z Kozoroha, nehrozí, že byste se spletla a vykročila špatně. 

Nápady, které pod vlivem jeho energie přijdou, jsou nesmírně konstruktivní. Býci, než je však začnete uvádět do života, měla byste si nejdříve srovnat vztahy, které máte se svým okolím. Při svých nových začátcích budete potřebovat lidi, kteří vám budou oporou a kteří vás při realizaci vašich plánů nezištně podpoří.  

Pokračování 4 / 13

Blíženci (22.5. - 21.6.)

Počítejte s rokem, kdy se nezastavíte ani ve chvíli, kdy budete padat únavou. Až do začátku prosince 2019 se děje spousta zajímavých věcí, které musíte na vlastní oči vidět a na které musíte co nejrychleji reagovat. Navíc počítejte s Jupiterem, který prochází vaším sektorem partnerství a který zásadně posiluje vaše mezilidské vazby. Právě proto byste si však měla hlídat partnery pracovní i soukromé. To, že vám říkají přesně to, co tak chcete slyšet, ještě neznamená, že své sliby opravdu splní. Pokud jste ale přesvědčená, že váš partner je ten pravý a že je na něj spolehnutí, jděte s ním do jakékoli společné akce naplno a bez obav.

V pracovních záležitostech si však dávejte pozor na vliv Neptuna, který celý rok prochází vaším sektorem profese. Pozor na soky a protivníky. Uvědomují si, že jste opravdu dobrá a že jen stačí, abyste dostala příležitost, a budete ještě lepší. Není tedy divu, že se vás snaží s pomocí všech množných prostředků vyšachovat. Vy jim to však nesmíte dovolit.  

Pokračování 5 / 13

Rak (22.6. - 22.7.)

Ocitla jste se ve středu dlouhodobého procesu, který se potáhne až do roku 2024. Počítejte s tím, že veškerá vaše partnerství procházejí zkouškou. Zároveň je nutné, abyste odložila růžové brýle (i když to bude nelehké) a podívala se na svou situaci pokud možno objektivně. Navíc jde o proces, který nepočká. Těsně po Novém roce byste si měla najít pár chvil, kdy si sednete a popřemýšlíte nad rolí, kterou partnerství ve vašem životě hraje. Když usoudíte, že vás jenom vysává, vyčerpává a ničí, je cesta jasná. Aktivujte veškerou svou hrdost, uvědomte si, že jste kardinální znamení, a rozhodněte se, že s tím něco uděláte.

Měsíčního zatmění, které 6. ledna ve vašem partnerském sektoru probíhá, pak využijte k tomu, abyste nastavila nová pravidla. Když to nezabere, zkuste to ještě jednou 2. července, kdy zatmění (tentokrát sluneční) probíhá přímo ve vašem znamení. A kdyby se nic nedělo ani pak, na všechno se vykašlete a jděte svou cestou. Bude to vaše štěstí. Doby, kdy jste měla pocit, že musíte partnerství udržet za každou cenu včetně ztráty vlastní důstojnosti, jsou naštěstí dávno pryč.

Pokračování 6 / 13

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Jde o krásný rok, kdy se konečně k vaší radosti srovná všechno, co jste srovnat potřebovala. O to, abyste se cítila skvěle, se postará především Jupiter. Vaším sektorem lásek a romantiky prochází až do začátku prosince. Dává vám šance na zážitky, které jste až dosud považovala za nesplnitelné. Kromě nového partnera, kterého uchvátíte na první pohled, pak máte šanci získat i spoustu zajímavých přátel a kamarádů. Kdyby náhodou řekli, že s vámi chtějí spolupracovat na nějakém svém srdečním projektu, neváhejte a vyslovte souhlas.

Přesto si musíte celý rok dávat pozor na příliš kvapný běh událostí. Nezapomeňte, že ve vašem sektoru profese pobývá od začátku března natrvalo Uran. Pak je jen na vás, zda budete to, co se děje, jen bezmocně pozorovat, nebo do toho aktivně zasáhnete. Příznivé bude zejména období mezi 18. srpnem a 4. říjnem. Jde o dny, kdy můžete využít přízně Marsu. Dovolí vám, abyste rozumně využila šancí, které vám Uran poskytuje, a přitom neudělala žádnou chybu, jíž byste litovala.

Pokračování 7 / 13

Panna (23.8. - 22.9.)

Na velkou romantiku to nevypadá, ale to vám nevadí. Naštěstí patříte k lidem, kteří dávají přednost tomu, na co mohou sáhnout a co mohou sami vlastním úsilím ovlivnit. Na začátku roku navíc budete mít čas, abyste si dala dohromady resty. To byste měla stihnout do začátku března. Když se pak Uran natrvalo přesune do Býka, odkud bude mít pozitivní vliv jak na Saturna v Kozorohu, tak na vaše radixové Slunce, budete mít volné ruce a šanci na upevnění toho, co jste v posledních letech získala. S pomocí těchto planetárních energií pak vzniknou příležitosti, které vám umožní uplatnit vaši kreativitu a fantazii.

Je však potřeba, abyste si do toho nenechala od nikoho mluvit. Týká se to i lidí, kterých si vážíte. Dovolte, aby vám poradili, ale uvědomte si, že konečné rozhodnutí musí být na vás. Zpočátku mohou být překvapení, ale pak se podřídí. Výsledkem bude nejen pozitivní vývoj situace, ale i růst vašeho sebevědomí. Opatrná musíte být v partnerských vztazích. Neptun, který je ovlivňuje, vás může dostat do situace, kdy tvrdohlavě zavíráte oči před něčím, co je všem ostatním jasné a na co vás upozorňují. Pozor na to!   

Pokračování 8 / 13

Váhy (23.9. - 23.10.)

Stojíte na prahu zajímavého roku, kdy vás opouští leccos z toho, na co jste byla v poslední době zvyklá. Jako dáma, která má bytostně ráda klid a pohodu, na tom jenom vyděláte. Postará se o to Uran, který na začátku března definitivně opustí váš partnerský sektor. Můžete se přestat bát vztahových zlomů a turbulencí. Ty se sice přesunou do vašeho sektoru peněz, ale tam je budete zvládat daleko lépe. Jste už dost moudrá na to, abyste věděla, že přiměřená finanční rezerva není luxus, ale nutnost, která váš klidný spánek zajistí podstatně lépe než ty nejlepší prášky.

Zároveň ale musíte počítat se starostmi, které budete řešit v rámci rodiny. Starší rodiče nebo jiní příbuzní budou vyžadovat náročnější péči. Pokud se to stane, nemyslete si, že musíte všechno zvládnout sama. To, že oslovíte různé typy charity, není projev nedostatku lásky, ale naopak zdravého rozumu. Uvědomte si, že na to, abyste se starala o jiné, musíte být v pohodě především vy. Jupitera ve svém sektoru komunikace pak využijte k tomu, abyste se v tomto směru stala členkou nějaké podpůrné skupiny nebo ji sama založila. Pro vás to bude hračka!

Pokračování 9 / 13

Štír (24.10. - 22.11.)

Trpělivost není vaší silnou stránkou, ale v tomto roce to bez ní nepůjde. Potřebovat ji budete zejména od začátku března výše. Do vašeho partnerského sektoru se po krátké přestávce vrací Uran, který zde zůstane dalších sedm let. Pokud jste měla dojem, že vaše partnerství (ať pracovní, nebo soukromá) stagnují a že vám už do života nevnášejí nic zajímavého, máte se na co těšit. Zajímavostí bude tolik, až si budete říkat, že by vám trocha nudy vlastně vůbec neškodila. Navíc máte pocit, že byste v citových vazbách potřebovala jasněji vědět, na čem se svým miláčkem vlastně jste. Stejně jednoznačně byste se však měla chovat sama. To, že si pohráváte s člověkem, který vám nabízí lásku, a pomocí svých příslibů ho neustále udržujete v napětí, vás opravdu není důstojno.

Zatímco ve vztazích panují zmatky, v nichž se lze těžko vyznat, ve financích je to naprosto skvělé. Vaším sektorem majetku prochází Jupiter, který se stará, aby peněz bylo opravdu hodně.  Musíte si ale dávat pozor na to, za co je utrácíte. Zejména v březnu a v listopadu máte sklon k hazardu, který se sice neprovozuje v kasinu, ale jehož dopad na vaše finance by byl stejně tak nepříznivý. Využijte toho, že umíte počítat, a utrácejte jen za to, co je pro vás přínosné.

Pokračování 10 / 13

Střelec (23.11. - 21.12.)

Jde o rok, na který se můžete plným právem těšit. Postará se o to zejména váš vládce Jupiter. Až do začátku prosince vaším znamením prochází a opravdu se snaží, aby se vám žilo buď dobře, nebo ještě lépe. Pro to, abyste využila jeho šancí, je však potřeba vaše vlastní aktivita. Připravte se na to, že budete hodně cestovat, učit se spoustě nových věcí a jako rovná s rovnými komunikovat s lidmi, k nimž jste dosud jen vzhlížela. Zároveň mají Střelci šanci na posílení svého sociálního statusu a pracovního postavení. Navíc kolem sebe budete mít dost upřímných kamarádů. Kdyby vám náhodou sláva přerůstala přes hlavu, spolehlivě vás zadrží a postarají se, abyste k životu přistoupila odpovědně. Když však přijdete s dobrým nápadem, který pouze vlastními silami zrealizovat nestačíte, rádi a s chutí vám přispějí na pomoc.

Jediným planetárním prvkem, který by mohl tento všeobecný soulad poškodit a radost vám pokazit, je Neptun, který se po celý rok pohybuje vaším sektorem rodiny. V záležitostech, které se rodiny týkají, byste měla jednat, postupovat i přemýšlet objektivně. To, že své děti milujete, je samozřejmé a správné. Ve výchově byste však přesto měla být důslednější než dosud.     

Pokračování 11 / 13

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

Dalo by se říct, že se vlastně nic nového neděje. Hlavní roli hraje pořád Saturn, který celý rok pobývá spolu s Plutem ve vašem znamení. Zajímavý vliv však vykazuje Uran, který se na začátku března na dalších sedm let přesouvá do vašeho sektoru dětí a lásek. Pokud jste měla dosud pocit, že bláznivá láska na první pohled je to, co vás nikdy nepotkalo a vzhledem k vaší povaze vás ani potkat nemůže, máte šanci zjistit, že jste se zásadně mýlila. Nebezpečí lásky, která hory přenáší, hrozí hned v březnu. K Uranu v Býku se přidává i Mars a vy zjišťujete, že jsou věci, ve kterých se ovládat nedokážete a vlastně ani nechcete. Vůbec nevíte, zda člověku, kterého vám v tomto období hvězdy přistrčí do cesty, máte dát status svého oficiálního životního partnera, nebo si ho nechat pouze jako milence.

To, že žijete ve vyrovnaném partnerském vztahu, vás podobných starostí ani v nejmenším nezbavuje. Tam pak budete přemýšlet, zda vám děti, které už máte, stačí, nebo zda si dopřejete ještě jeden rodinný přírůstek. V každém případě jde o rozhodování, které bude dost náročné a při němž musíte důkladně a zodpovědně vážit všechna pro a proti. Navíc nesmíte zapomenout, že existují i adopce na dálku, jimiž můžete pomáhat dětem, na které se zatím život moc nesmál.

Pokračování 12 / 13

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Máte na tento rok nějaké zásadní plány? Patrně ano. Kdybyste se však zeptala planet, zda vám je splní, dozvíte se, že patrně ne. Než se urazíte a začněte jim vyčítat nepřízeň, uvědomte si, že vám planety odepírají to, co si přejete, jenom proto, aby vám mohly dát něco daleko lepšího. Nezapomeňte, že jste až do začátku prosince pod pozitivním vlivem Jupitera. Prochází vaším sektorem přátel a stará se, abyste vedle sebe měla kamarády, kterým váš úspěch leží na srdci stejně jako jejich vlastní. Než se však rozhodnete, že s nimi půjdete do aktivit, které si vyžadují nejen váš čas, ale i vaše peníze, měla byste přemýšlet. Nezapomeňte, že vaším sektorem financí prochází celý rok Neptun, který vám zamlžuje vidění a rozmývá ostré obrysy toho, co se děje.

Zatímco v záležitostech, které se týkají ostatních, projevujete skoro jasnozřivost, v tom, co se týká vás, jste až trestuhodně naivní. Důsledkem by mohly být finanční vzlety a pády. Ty byste nakonec sice vybalancovala, ale stálo by vás to víc nervů, než by vám bylo milé. Kdybyste se naučila celý rok jednat v tom, co je důležité, až po zralém uvážení, byl by život sice méně dobrodružný, ale daleko klidnější. A trochu klidu byste si už nepochybně zasloužila.

Pokračování 13 / 13

Ryby (21.2. - 20.3.)

Ten, kdo má pocit, že byste se jako správná Ryba měla chovat pasivně, moc se neprojevovat a spíše čekat, co osud přinese, zjistí, že se zásadně spletl. Letos naplno pochopíte, že s proudem plavou jen mrtvé ryby, zatímco vy jste nejen živá a plná sil, ale i plná chuti měnit aktivně svůj osud k lepšímu. Jde o chvályhodný životní postoj! V realizaci vašich životních záměrů vám budou pomáhat kamarádi. Ty symbolizuje Saturn, a proto čekejte, že vás budou chránit, ale taky vám nic neodpustí. Vaše hloupé nebo riskantní nápady tolerovat nebudou. Vy sama se také budete projevovat daleko energičtěji než obvykle. Váš komunikační sektor se ocitne pod vlivem Urana, který se sem natrvalo stěhuje na začátku března. Najednou zjistíte, že umíte své názory hájit, že se nestydíte při veřejném vystupování a že si i doma a v soukromí získáváte zaslouženou autoritu.

Jediným, zato zásadním problémem bude až do začátku prosince vliv Jupitera. Prochází vaším sektorem profese a dává vám příležitosti, kvůli kterým by většina vašich kolegů prodala třeba i vlastní babičku. Potíž je v tom, že je jich tolik, že nebudete vědět, co si vybrat. Všechno si musíte pořádně rozmyslet. Kdybyste chtěla pod jeho vlivem měnit práci, musíte přesně zjistit, do čeho jdete. Bylo by smutné, kdybyste nakonec zjistila, že jste šla ze špatného do ještě horšího…

A co vás čeká v příštím roce? Tady je horoskop pro rok 2020. 

Doporučujeme

Články odjinud