Horoskop na květen: Komu se bude dařit v práci?

Horoskop na květen: Komu se bude dařit v práci?

S příchodem jara se otevírá příroda, vše pučí a spolu s tím se v novém měsíci otevírají i nové možnosti. Nepropásněte svou příležitost, mějte oči otevřené, často podceňujeme věci, které na první pohled působí nenápadně, přitom jsou příslibem změny.

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Práce a peníze

Odvádíte perfektní výsledky, ale svým temperamentem můžete leccos pokazit. Jednáte podle rčení, co na srdci, to na jazyku. Nerozvážné výměny názoru byste brzy litovali hlavně ve vztahu k nadřízeným.

Rodina a vztahy

Do 17. května se vám daří držet jazyk za zuby a jednat laskavě, takže nehrozí vážné rozepře. Druhá část měsíce je o poznání náročnější. Příbuzní vás pořád něčím rozčilují a rozladění je na vás znát.

Zdraví a kondice

Stejně jako létá nahoru a dolů vaše náladová křivka, pohybuje se také krevní tlak. Proto vás může trápit arytmie a potíže se srdíčkem. Myslete na své zdraví a hledejte cestu k vnitřnímu zklidnění.

Pokračování 2 / 12

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Práce a peníze

Nadřízení vám přikyvují a nenechají na vás sáhnout. Nedovolí, aby někdo z kolegů zpochybňoval vaše reformní nápady. Skvělé možnosti přichází v oblasti investic do budoucna a celkového hospodaření.

Rodina a vztahy

Domácí pohoda je pro vás naprosto klíčovou záležitostí, jíž přizpůsobujete pracovní program. Minimálně jeden člověk v rodině je vaší spřízněnou duší, na níž se můžete spolehnout, kdykoliv je třeba.

Zdraví a kondice

Fyzická i psychická kondice narůstá. Cítíte se fit, a pokud jste bojovali s nějakým zdravotním problémem, v květnu se vám podaří zlepšit ho nebo se ho úplně zbavit. Myslíte na zdraví svého organismu.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Práce a peníze

Nadřízený nevládne dobrou náladou, ale na vás si nepřijde. Zůstáváte nad věcí a nenecháte se semlít nelogickými požadavky. Svou profesionalitou mu ukážete, že si dokážete poradit s každou těžkostí.

Rodina a vztahy

Máte aktivní náladu, což se odrazí na fungování celé domácnosti. Snažíte se příbuzné přimět ke sportovním aktivitám a nebráníte se ani kultuře. Čemu se vyhýbejte obloukem, to je adrenalinová zábava.

Zdraví a kondice

Přehršel energie může být v tomto čase na škodu. Nedáváte si totiž pozor na to, co děláte, a snadno dojde ke zranění. Největší riziko je spjaté se zaměstnáním a sportem. Tam kroťte svou rozjařilost.

Pokračování 4 / 12

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Práce a peníze

Vymýšlíte spoustu zlepšováků, ale málokteré padnou na úrodnou půdu. Náročnější komunikace probíhá s nadřízeními i kolegy. Z neúspěchu jste otrávení a máte tendenci házet vidle do žita. Ještě vydržte.

Rodina a vztahy

Květen symbolizuje touhu po novinkách. Nejspíš se rozhoupete ke stěhování nebo rekonstrukci domácnosti. S rodinou se v tomto ohledu moc neshodnete. Nejnáročnější chvíle nastávají kolem 2. května.

Zdraví a kondice

Častěji se vám stává, že máte v břiše kameny a bojujete se zpomaleným trávením. Abyste se vyhnuli nepříjemné zácpě, zařaďte do pravidelného jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu a dostatek vlákniny.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Práce a peníze

Na práci jste perfektně vybaveni a snažíte se předdělat povinnosti na horší zítřky. Cítíte, že je vám shůry dáno, a chcete vesmírnou přízeň využít ke zlepšení ekonomiky. Peníze jsou až na prvním místě.

Rodina a vztahy

Domácí prostředí vás až do 20. května vyčerpává, protože blízcí nechápou vaše aktuální myšlenkové nastavení. Zato s kamarády jste jedna ruka. Baví vás jejich bláznivé výzvy i adrenalinová zábava.

Zdraví a kondice

S každým dalším květnovým dnem je vaše aktivita nižší. Znát je to především v poslední dekádě, kdy jste rozlámaní a do ničeho se vám nechce. Špatně se to přiznává, ale čas od času je nutné odpočívat.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Práce a peníze

Argumenty nadřízených i zákazníků vám dávají zabrat. Naštěstí dokážete své emoce ovládnout a nevpálíte jim do obličeje, co máte na srdci. Brzy bude šance ukázat jim skrytý talent, tak si to nekažte.

Rodina a vztahy

Pokračuje dubnové klima, kdy si s rodinou nerozumíte. Jeden řekne A a druhý B, případný kompromis nepřichází v úvahu. Využijte lákavých nabídek svých přátel a domácímu zázemí se věnujte po 16. květnu.

Zdraví a kondice

Nepodceňujte žádný náznak toho, že je s organismem něco v nepořádku. V květnu se objevuje zvýšené riziko k zánětům celého těla. Očistěte se od škodlivin a přemýšlejte, jaké látky do sebe dostáváte.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Práce a peníze

Nevzdávejte se při prvním nevydařeném pokusu. Když se pořádně zamyslíte, přijdete na úspěšné řešení složitého problému, které vás navíc katapultujte k hvězdné kariéře. Připadáte si neporazitelní.

Rodina a vztahy

Luna ve spojení s Jupiterem nabízí okolo 19. května ideální podmínky pro změny v oblasti bydlení. Chcete rekonstruovat domácnost, nebo byste se rádi stěhovali? Tyto dny by měly být vaším favoritem.

Zdraví a kondice

Jediná zdravotní nepříjemnost, která se může objevit, jsou kožní problémy. Nejspíš jde o reakci na psychické vypětí, které se snažíte dusit v sobě. Najděte cestu, jak negativní emoce vyventilovat.

Pokračování 8 / 12

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Práce a peníze

Specifické požadavky nadřízených nevnímáte a jedete si podle svého. Jste přesvědčeni, že důležitý je výsledek. Vedení se ale nelíbí, že se vzpouzíte jejich rozkazu, a tak čekají, až uděláte chybu.

Rodina a vztahy

Vlivem Uranu špatně snášíte novinky, které se někdo blízký snaží vnést do rodiny. Myslíte, že nepřinesou nic dobrého a jste nervózní. Až čas vás přesvědčí, že změna je tentokrát ku prospěchu věci.

Zdraví a kondice

Štíři se v květnu musí poprat se zpomaleným metabolismem a zatížením štítné žlázy. Snažte se odlehčit jídelníček a zařaďte do svého programu pravidelný pohyb. Chůze mezi gaučem a lednicí se nepočítá.

Pokračování 9 / 12

Střelec (23.11. - 21.12.)

Práce a peníze

Jste přesvědčeni, že s financemi dokážete zacházet jako profesionálové a o žádném kroku nepochybujete. Bohužel to vypadá na vystřízlivění, které vás vyjde pěkně draho. Kroťte své investiční kroky.

Rodina a vztahy

První máj je tentokrát skvělým odrazovým můstkem pro nalezení vysněného bydlení! Potřebujete kolem sebe vykouzlit útulné hnízdečko, v němž vychováte velkou rodinu. Plodnost je synonymem tohoto měsíce!

Zdraví a kondice

Bolest kloubů nemá zdánlivou příčinu. Právě tyto části těla jsou náchylné k nachlazení, také se v nich usazují toxické látky. Omezte alkohol a dávejte pozor na průvan, ani klouby zbytečně nezatěžujte.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Práce a peníze

Stávající profese vás nenaplňuje, takže přemýšlíte o přestupu. V prvním květnovém týdnu si ale jakékoliv změny zakažte, protože by nepřinesly nic dobrého. Za pár dní uvidíte situaci jinýma očima.

Rodina a vztahy

Postavení Luny nenahrává rodinné pohodě. Nejspíš se potýkáte se závistí blízkého člověka, kterému se na rozdíl od vás nedaří. Zkuste se vyhnout hádkám a místo nich nabídněte dotyčnému pomocnou ruku.

Zdraví a kondice

Po zdravotní stránce dejte pozor na žaludek, který je náchylný k podráždění. Dbejte na to, jaké potraviny končí na talíři a nejezte ve stresu. Ne nadarmo se říká, že vám může něco ležet v žaludku.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Práce a peníze

V prvním májovém týdnu se pusťte do nejnáročnějších úkolů. Zelenou by měly mít také důležitá obchodní jednání i pracovní pohovory. Originální mysl spolu s výřečností z vás dělají ideální kandidáty.

Rodina a vztahy

Pokud se chcete odreagovat, spolehněte se na doprovod dětí. Můžete je lecčemu naučit a ještě přitom zapomenout na potíže všedního dne. S ostatními to moc neklape a nepochopení graduje v závěru května.

Zdraví a kondice

Může vás trápit chudokrevnost, jež se projeví mnoha různými komplikacemi v čele s únavou, dušností a malátností. Snažte se do jídelníčku zařadit více železa a pozor na fyzicky náročnou práci a sporty.

Pokračování 12 / 12

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Práce a peníze

Názorově se rozcházíte s tím, jak to vidí nadřízený, ale žádné konflikty to nepřináší. Snažíte se odvádět práci na sto procent a nebojíte se chopit úkolů, které jsou pro kolegy příliš velké sousto.

Rodina a vztahy

Jako byste měli málo svých starostí, příbuzní za vámi pořád chodí se všetečnými otázkami a žádostí o pomoc. Bohužel nechtějí pochopit. že máte vlastní život. Musíte včas stanovit jasné mantinely.

Zdraví a kondice

Dolní končetiny jsou v květnu nejnamáhavější částí těla. Snažte se jim ulevit masáží a vlažnou koupelí, případně speciálními krémy. Větší citlivost plosek ale může napomáhat třeba u reflexní terapie.

Doporučujeme

Články odjinud