Hřebejk chrlí filmy, pádu na dno se nebojí

13. 1. 2011
Hřebejk chrlí filmy, pádu na dno se nebojí
Režisér Jan Hřebejk (43) chrlí jeden film za druhým. Někteří jeho kolegové mu vyčítají, že si ani na chvíli neoddychne. Proč také? Jeho snímky jsou vždy ověnčeny cenami a některé už vstoupily do zlatého fondu české kinematografie.

Nyní přichází do kin jeho nový film Nevinnost.

"Je to můj jedenáctý film. A když k tomu připočtu i snímek podle opery na příběh Milady Horákové Zítra se bude…, pak už dvanáctý. Však také nic jiného nedělám, než točím filmy," říká režisér například Šakalích let, Pupenda, Pelíšků, snímků Musíme si pomáhat, Kawasakiho růže a nyní tedy Nevinnosti.

"Mám to štěstí, že kromě režie se nemusím rozptylovat ničím jiným, nejsem producent, premiérou má práce končí. A pak točím především komorní psychologické příběhy, nikoliv velké výpravné story," vysvětluje Hřebejk.

Drama Nevinnost, natočené podle scénáře jeho spolužáka z gymnázia Petra Jarchovského, se odehrává v okolí vily režisérky Věry Chytilové, Máchova jezera a věznice.

Je to film o lásce nejrůznějších tváří. I o tom, že cesta z vrcholu na dno může být velmi rychlá. Jan Hřebejk je zatím sám na onom vrcholu, pád na dno rozhodně nepřipouští.

"Přemýšlím o své další práci, takže se stále rozptyluji filmem a pak svými dětmi. Jsou roztomilé. Synovi jsou čtyři a půl a holčičce dva. Pro ně si vždycky čas najdu," zdůrazňuje úspěšný režisér.

ČTĚTE TAKÉ:
Tajemství mužského pohlavního orgánu


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Volný den je vhodný ke zvelebování domova. Venuše se chce předvést a nabízí vám samé hezké nápady. Vedle dekorativních uměleckých předmětů vás interesuje i kvalita materiálů bytových…

Nejčtenější články

Články odjinud