Hříšný tanec slaví 35 let: Nesympatie mezi hlavními hrdiny i nové pokračování

25. 5. 2022
Příběh chudého kluka Johnnyho a slečny z bohaté rodiny přezdívané Baby měl být podle odhadů propadák. Film Hříšný tanec ale nakonec všechny překvapil a stal se jedním z nejoblíbenějších filmů po celém světě. Tento trhák letos slaví 35 let od svého vzniku a scény z romantického filmu zná většina z nás nazpaměť. Byly ale opravdové?

Opakované odmítání scénáře

Scénář k Hříšnému tanci byl více než čtyřicetkrát odmítnut. Odmítala ho postupně velká, malá i nezávislá studia především z důvodu, že byl vnímán jako příliš dívčí a nezajímavý. V té době táhly spíše akční komedie. Nakonec se ale scénář zalíbil společnosti Vestron produkující VHS filmy s hororovou tematikou. Film neměl při svém nízkém rozpočtu 6 milionů dolarů velká očekávání, o to větší překvapení bylo, když celosvětově vydělal přes 200 milionů dolarů a stal se tak nevýnosnějším filmem roku 1987.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Tento týden začal přímo fantasticky a ani dnešek nebude jiný. Naučili jste se zdravé sebekritice, jste zodpovědní a vnímaví. Právě tyto vlastnosti vám na začátku měsíce scházely. Pokud se…