Hry pro děti: Obraz mého jména

27. 4. 2004
Hry pro děti: Obraz mého jména
Přinášíme vám zajímavé ukázky z knihy: Hry do kapsy. Jde o soubor sociálně psychologických, motorických a kreativních her.

Kreativita – kreslení

Cíl: Identifikace s vlastním jménem je důležitá součást sebeakceptace. Pomůcky: čtvrtky papíru a voskovky Prostředí: místnost Čas na přípravu: – Čas na hru: 30 minut Věk: 8+ Náročnost psychická: 3 Náročnost fyzická: 1 Počet hráčů: 1+

Popis: Každý účastník si potichu opakuje své křestní jméno a sleduje, co ho při tom napadá. Poté se pokusí tyto asociace nakreslit. (15 minut) Obrázek na rubu podepíše a položí ho doprostřed kruhu. Všichni si pak 10 minut obrázky prohlížejí a přemýšlejí o nich. Potom všechny obrázky vystavíme na dobře viditelné místo. Pokud je ve skupině několik členů téhož jména, dáme jejich výtvory vedle sebe. Každý pak představí svůj obrázek a asociace, které ho napadaly. Na tuto fázi necháme dostatek času, ale nenutíme nikoho k delšímu popisu. Účastníci mohou hovořit např. na témata:

Co mne napadlo k mému jménu? Co pro mne moje jméno znamená? Proč mi rodiče dali právě toto jméno? Jak se mi moje jméno líbí? Jaké by to bylo jmenovat se jinak? Jaké jméno bych chtěl/a mít? Jaké to je mít dlouhé/krátké jméno? Mám přezdívku?

Refexe hry: Jak se komu líbily obrázky ostatních? Napadaly ostatní podobné věci?

Poznámka pro vedoucí: Při vyhodnocení pracujeme především s popisem a asociacemi hráčů, vyhýbáme se interpretacím.


Tuto hru a mnoho dalších najdete v knize: Hry do kapsy VI Vydalo nakladatelsví Portál

Sociálně psychologické, motorické a kreativní hry Šestý soubor přehledně uspořádaných her na jednotlivých listech, které lze nosit s sebou do přírody, do klubovny i na výlet. Listy jsou rozděleny a barevně označeny podle typu hry na sociálně psychologické, motorické a kreativní.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Skoro všichni kolegové si stěžují, že se jim nechce pracovat. Ale u vás je to jiné. Na povinnosti se vrháte a máte je hned hotové. Kolegům však nepomáhejte, jen ať si to udělají sami,…

Nejčtenější články

Doporučujeme