Jak se zbavit akné na zádech? Vhodné přípravky i babské rady

13. 9. 2018
Jak se zbavit akné na zádech? Vhodné přípravky i babské rady
Akné není problém, který by trápil pouze teenagery, bojuje s ním i řada dospělých žen. Patříte mezi ně a nejvíc vás zlobí zanícené pupínky na zádech? Známe příčiny a máme i tipy, jak s touto nepříjemností bojovat a jaké přípravky použít!

Příčiny akné: používáte špatné produkty

Pokud jste v životě neměla akné, tak patříte mezi 15 až 10 procent lidí, kteří měli neuvěřitelné štěstí. Většinu z nás akné trápilo přinejmenším v pubertě, bohužel někoho trápí i v dospělosti. Akné je chronickým onemocněním kůže, jedná se o nadměrnou činnost mazových žlázek, z jejichž okolí se špatně odstraňují odumřelé buňky. Co je však jeho příčinou? 

Může se stát, že používáte produkty, které ucpávají vaše póry. Tělové mléko, opalovací krém, a dokonce i šampón či kondicionér se mohou dostat na vaše záda a způsobit tam neplechu. Vybírejte si proto tělová mléka, která jsou označená jako ultralehká a příliš nemastí. Co se týče šampónu a kondicionéru, myjte si vlasy vždy v předklonu, abyste zabránila kontaktu se zády.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V posledních dnech vás lákají luxusní věci, které si chcete za každou pořídit. Měli byste se držet zpátky. Nejste žádní chudáci, ale myslete na zadní vrátka. Položte si otázku, zda…

Nejčtenější články

Doporučujeme