Jak se zbavit akné na zádech? Vhodné přípravky i babské rady

13. 9. 2018
Jak se zbavit akné na zádech? Vhodné přípravky i babské rady
Akné není problém, který by trápil pouze teenagery, bojuje s ním i řada dospělých žen. Patříte mezi ně a nejvíc vás zlobí zanícené pupínky na zádech? Známe příčiny a máme i tipy, jak s touto nepříjemností bojovat a jaké přípravky použít!

Příčiny akné: používáte špatné produkty

Pokud jste v životě neměla akné, tak patříte mezi 15 až 10 procent lidí, kteří měli neuvěřitelné štěstí. Většinu z nás akné trápilo přinejmenším v pubertě, bohužel někoho trápí i v dospělosti. Akné je chronickým onemocněním kůže, jedná se o nadměrnou činnost mazových žlázek, z jejichž okolí se špatně odstraňují odumřelé buňky. Co je však jeho příčinou? 

Může se stát, že používáte produkty, které ucpávají vaše póry. Tělové mléko, opalovací krém, a dokonce i šampón či kondicionér se mohou dostat na vaše záda a způsobit tam neplechu. Vybírejte si proto tělová mléka, která jsou označená jako ultralehká a příliš nemastí. Co se týče šampónu a kondicionéru, myjte si vlasy vždy v předklonu, abyste zabránila kontaktu se zády.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pracovní stránce nemáte problémy s plněním úkolů, nicméně vás mohou kapánek nudit. Zkuste se pustit do náročnější akce anebo si práci něčím obohatit. Možná byste měli navštívit workshop…

Nejčtenější články

Doporučujeme