Hubněte nosem: Které vůně vám pomohou shodit kila?

17. 3. 2018
Hubněte nosem: Které vůně vám pomohou shodit kila?
Věřte nebo ne, hubnout se dá dokonce i pomocí vůní. Samozřejmě ke shazování kil vám nebude prospěšný odér pečeného vepřového, jsou ale vůně, které skutečně mají pozitivní efekt při dietě. Jaké to jsou?

Máta, když se nevyspíte

Poctivý spánek je základ dobré a zdravé diety. Možná jste si všimla sama, že čím méně spíte, tím více a nezdravěji jíte. Vůně máty tomu může zabránit!

Spánek snižuje produkci několika hormonů, které stimulují chuť k jídlu, potvrdila to i studie z Kolumbijské univerzity, kterou vedla Marie Pierre St. Onge. Tělo se jednoduše snaží najít potřebnou energii, kterou nezískalo během spánku, v jídle.

„Velké množství našich chutí a stravovacích návyků je zakořeněno v únavě těla, neodpočatosti nebo ve stresu,“ doplňuje zdravotní poradkyně doktorka Taz Bhatia.

Studie alternativní medicíny dokázala, že chladivá a osvěžující vůně máty pomáhá proti únavě a psychickému vyčerpání. Což má také vliv na vůli odmítnout nezdravé jídlo a zvolit raději salát. Mátové svíčky, olejíčky nebo parfémy skutečně zabrání fantazii chuťových buněk, a vy tak budete mít možnost svobodně zvolit dietní pochoutku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Naučte se poslouchat vnitřní hlasy, díky tomu se posunete mnohem dále. Asi byste měli věřit na nezvyklé věcí odehrávající se mezi nebem a zemí. U nevšedních událostí se příjemně…