Hubnete po padesátce? Takhle to dokážete snadno a trvale

4. 1. 2018
Hubnete po padesátce? Takhle to dokážete snadno a trvale
Shodit kila, která jste nabrala na Vánoce, není jen tak. Obzvlášť, pokud vám je přes padesát a metabolismus ani svaly už nefungují jako před pár lety. Přesto neházejte flintu do žita, protože pro vás máme rady, jak dosáhnout hezké postavy i po padesátce!

Zahrňte silové cvičení

Jestli vás posilovny a fitness centra nikdy nelákaly, pak pro vás máme něco, co by vás mohlo přesvědčit, abyste je navštívila. V padesáti letech máte o dvacet procent méně svalové hmoty než ve dvaceti letech. A protože je sval metabolicky aktivní, čím méně jich budete mít, tím pomaleji půjdou tuky dolů. Pokud tedy získáte něco svalové hmoty nazpět, spalování bude mnohem rychlejší.

Hlavně se nezaměřujte pouze na určité problematické partie. Posilování berte jako komplexní záležitost, protože ve chvíli, kdy některé svaly opomenete, může dojít k tomu, že postava nebude rovnoměrná a mohou vzniknout určité disbalance. "Mělo by se dbát také na zádové svaly a hluboký stabilizační systém, neboť ochabnutí těchto svalů může vést k bolestem a zdravotním problémům," vysvětluje Markéta Brožová z Contours.

Zkusíte posilovat doma? Podívejte se na video, jak na to:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový pracovní týden přinese lepší náladu, finanční šance a kreativní nápady. Díky svým blízkým a kamarádům jste získali zcela nový pohled na svět a zbavili se pesimismu. Nyní můžete…

Nejčtenější články

Doporučujeme