Hubnutí podle horoskopu: Berani pozor na sacharidy, Lvi na mléko

Hubnutí podle horoskopu: Berani pozor na sacharidy, Lvi na mléko

Držíte diety a místo hubnutí naopak jen přibíráte? I když kupujete zdravé potraviny a sportujete? Možná si ale pro sebe vybíráte nevhodné druhy sportu i potravin.

Dokonalý jídelníček

Ze zkušenosti víme, že každý funguje jinak. Někdo projde kolem kuchyně a má o kilo víc, druhý se cpe, a přitom zas tak nepřibírá. Každý jinak přemýšlíme, máme jiný pohled na svět, upřednostňujeme jiné věci – prostě jsme ovlivněni tím, kdy jsme se narodili. Podle astrologie hvězdy určují i to, jak je pro nás vhodné se stravovat. Astroložka Sharon Wardová proto sestavila hubnoucí plán, který vychází z toho, kdy se člověk narodil. Oceňují ho i nutriční specialisti a dietologové. Podívejte se tedy, co je vhodné pro vaše znamení.

Pokračování 2 / 13

Beran (21.března-20. dubna)

Berani neradi prohrávají a když se pro něco rozhodnou, jdou vytrvale za svým cílem. Díky své vůli tak dokáží dodržet i přísnou dietu, proto rychle zhubnou. Naopak když se efekt hubnutí nedostaví rychle, začnou být pěkně zklamaní, protože nemají trpělivost.

Vhodné diety: Atkinsonova (vysoký obsah bílkovin, minimum sacharidů). Velmi přísná dieta, která však přináší rychlé výsledky. Berani i z této stravy dokáží načerpat dostatek energie.

Vhodný sport: Aerobní činnosti, kdy člověk může jet až na doraz: například aerobic nebo běh.

Pokračování 3 / 13

Býk (21.dubna-21.května)

Býci jsou zaměření na uspokojování svých potřeb, umí si vychutnávat život, tedy i jídlo. Proto těžko odolávají nástrahám například v podobě jídla. Dietu si tedy musí naplánovat přísně a přesně dopředu.

Vhodné diety: Býk nemůže trpět, proto se potřebuje pořádně najíst. A tak se hodí dieta, kde Býk zkonzumuje velké množství zeleniny. Musí mít možnost si i malinko zahřešit. Nelze zcela vynechat sacharidy, ideální je však volit polysacharidy jako jsou rýže, celozrnné pečivo a podobně.

Vhodný sport: Býk potřebuje cíl, na který se může zaměřit. U sportu chce uplatnit svou tvrdohlavost. A s vidinou cíle dokáže opakovat i monotónní činnosti. Například si může dát za cíl, že ujede za hodinu 25 kilometrů na kole.

Pokračování 4 / 13

Blíženci (22. května-21. června)

Blíženci milují změnu, pestrost, proto je pro ně těžké podřídit se přísnému režimu a držet delší dobu dietu nebo pravidelně cvičit.

Vhodné diety: Dieta musí být rozmanitá. Proto je potřeba sestavit jídelníček, který bude zahrnovat širokou škálu potravin, jídla by se měla obměňovat. Blíženci rádi mlsají, proto si musí dávat pozor, aby nehřešili v podobě různých tyčinek, chipsů, krekrů a podobně. Místo toho by si měli připravit ovoce. Také si musí na jídlo udělat čas a nejíst ve spěchu.

Vhodný sport: Blíženec se nesmí nudit. Proto může zkusit nakombinovat aerobik a intenzivní trénink, ať už v posilovně nebo na kick boxu.

Pokračování 5 / 13

Rak (22.června-22.července)

Raci jsou velmi citlivé až přecitlivělé osoby, které smutek a stres zahánějí jídlem. Když na ně přijdou deprese, dokáží spořádat netušené množství potravy, slušně řečeno snědí, na co přijdou.

Vhodné diety: Dieta Dr. Daniela Amena, která je určená pro lidi, kteří trpí záchvatovitým přejídáním. Tato dieta rozlišuje pět typů lidí podle struktury a fungování mozků. Podle Daniela Amena některým lidem nefungují určité oblasti mozku, a proto se tito lidé nepřinutí cvičit nebo se přejídají. To vysvětluje ve své knize Změňte mozek, změňte tělo, kde ukazuje, co se děje v mozku, pokud některá jeho část nepracuje správně. Proto jsou pro mozek důležité určité potraviny, díky kterým mozek správně funguje, a člověk tak necítí touhu se přejídat či konzumovat nevhodné potraviny.

Vhodný sport: Citliví Raci budou jen těžko zvládat tvrdá cvičení, která vycházejí z armádních tréninků, jako jsou boot campy. Raději zvolí jógu, plavání nebo pilátes.

Pokračování 6 / 13

Lev (23.července-22.srpna)

Lvi jsou velmi cílevědomí, dokáží si jít za svým. Díky své vytrvalosti se jen tak nevzdávají.

Vhodné diety: Lvi mají rádi mléčné výrobky i hovězí maso, to ale pro ně není ideální. Sice je pro ně bílkovinová dieta vhodná, ale je lepší jíst vajíčka, ryby a luštěniny. Lvi by měli omezit sacharidy, čím méně jich zkonzumují, tím lépe.

Vhodný sport: Lvi rádi zkoušejí nové věci, proto se rádi vrhnou do squashe, cvičení v posilovně nebo naopak na zumbu.

Pokračování 7 / 13

Panna (23.srpna-22.září)

Panny jsou ideální cíl reklamy, lehce jí podléhají kvůli své naivitě. A tak utrácejí za dietní přípravky na hubnutí a zkoušejí různé zázračné prostředky. Bohužel nic u nich nefunguje dlouhodobě.

Vhodné diety: Panny jsou citlivé na stres, který u nich způsobuje žaludeční potíže. Proto by se Panna měla vyhýbat těžkým jídlům, jako jsou tučnější maso, sýry s vysokým obsahem tuku, a raději volit lehké pokrmy bohaté na vlákninu, čerstvé ovoce, zeleninu, ryby i mořské pokrmy. Vhodné jsou i oříšky.

Vhodný sport: Pro panny jsou ideální jóga, pilátes a cvičení zaměřené na tvarování postavy, jako jsou cviky na vibrační plošině.

Pokračování 8 / 13

Váhy (23.září-23.října)

Váhy hledají ve svém životě harmonii a soulad, proto jsou schopné podřídit se i zásadám zdravého stravování. Váhy inklinují k vegetariánství a makrobiotice.

Vhodné diety: Pravidlo, které platí pro všechny, ale pro váhy obzvlášť: Váhy by se měly vyvarovat potravin s vysokým glykemickým indexem, protože po nich rychle stoupne hladina cukru v krvi. Měly by přijímat dostatek tekutin a vápníku.

Vhodný sport: I pro Váhy je vhodná jóga, obecně nepříliš náročné sporty, jako je například rychlá chůze.

Pokračování 9 / 13

Štír (24.října-22.listopadu)

Režim je alfou a omegou spokojeného života Štírů. Pokud mají jasně dané mantinely, dokáží ze sebe dostat maximum a pak i dosáhnou svého cíle. Jinak si se sebou neví rady.

Vhodné diety: Protože milují tvrdý režim, nevadí jim ani extrémní diety, jako je například dieta Tima Ferrise. Ten doporučuje šest dnů v týdnu zcela vynechat sacharidy, mléko a ovoce a sedmý den jíst úplně vše, na co máte chuť. A tak stále dokola. Štíři často trpní na hormonální nerovnováhu, proto jsou pro ně dobré zdravé tuky. Ryby by tak měly být často na jídelníčku.

Vhodný sport: Štírům vyhovuje přísný režim, tudíž jim lze doporučit bojová umění, kickbox, ale i boot camp.

Pokračování 10 / 13

Střelec (23.listopadu-21.prosince)

Pro Střelce je problém dodržovat pravidelný režim, protože milují změnu, jsou neustále v pohybu, rádi cestují. Velký vliv na jejich metabolismus mají játra, proto Střelci musí hodně pít. Vhodný je pro ně detox v podobě zeleninových šťáv.

Vhodné diety: Asijská kuchyně bohatá na ryby, celozrnnou rýži, zeleninu, doplněná ořechy a semínky.

Vhodný sport: Střelci rádi sportují venku, tedy běh, kolo, turistika.

Pokračování 11 / 13

Kozoroh (22.prosince-20.ledna)

Další znamení, které si umí poručit a zvládá umění sebekázně. Dokáže si jít za svým cílem, kterého zpravidla pak i dosáhne.

Vhodné diety: Polévky jsou pro Kozorohy ideální. Potřebují pestrou stravu obsahující kuřecí maso, zeleninu, vajíčka, rýži, těstoviny. Tedy i sacharidy patří do jejich jídelníčku.

Vhodný sport: Pro Kozorohy nejsou týmové sporty, raději volí běh nebo cvičení v posilovně.

Pokračování 12 / 13

Vodnář (21.ledna-20.února)

Na rozdíl od Kozoroha má Vodnář problém s dodržováním pravidel, je to nespoutaný tvor, který se nerad omezuje, tedy i nerad drží diety.

Vhodné diety: Protože je největším problémem Vodnáře slabá vůle, je potřeba ji posílit, tedy dodat výživu jeho nervovému systému. Ideální je hodně vitaminů celé skupiny B (B-komplex), které jsou v listové zelenině, ve vajíčkách, v tuňáku. Pokud chce Vodnář radikálně změnit svou váhu, potřebuje radikálně změnit své myšlení, aby dokázal udržet správný jídelníček. K tomu mu může dopomoci terapie nebo hypnóza.

Vhodný sport: Vodnáři mají ve sportu rádi pomalé tempo, vlastní aktivita klidně může trvat delší dobu. Hodí se cyklistika, pomalý běh nebo power jóga.

Pokračování 13 / 13

Ryby (21.února-20.března)

Pro Ryby nejsou vhodné radikální změny. Tato soucitná, intuitivní stvoření potřebují jen pomalou změnu režimu, nesmí vydávat příliš mnoho energie, pak jim paradoxně i hubnutí jde lépe.

Vhodné diety: Asijská kuchyně, která používá i zázvor a česnek, které přirozeným způsobem urychlují metabolismus.

Vhodný sport: Strečink, plavání a tanec, který Rybám pomůže odbourat stres.

Doporučujeme

Články odjinud