Hubnutí podle Luny: Jezte podle fází Měsíce a kila půjdou dolů

11. 3. 2018
Hubnutí podle Luny: Jezte podle fází Měsíce a kila půjdou dolů
Asi máte tu zkušenost, že někdy zhubnete, aniž o to usilujete, a jindy se ručička na váze, tedy čísla na displayi nezmění a nezmění. Kromě stresu, menstruace či množství pohybu může být na vině i konkrétní fáze Měsíce.

Měsíc je naše nejbližší a jediná přirozená družice. Má tedy na naši planetu i na nás velký vliv. Všichni víme, že Měsíc ovlivňuje příliv a odliv, ale je toho mnohem víc – podle astrologie má vliv i na naši psychiku a na naši váhu.

Měsíc je sladěný s rotací Země, což znamená, že ze Země vidíme vždy jen jednu jeho stranu. Odvrácená strana, někdy nazývaná „temnou“, zůstává našim očím ukryta. Rozlišujeme čtyři měsíční fáze, které se liší podle toho, jak velkou část Měsíce můžeme pozorovat ze Země, tedy nakolik je Měsíc ozářen Sluncem. Nejvýznačnější jsou přitom dva momenty – úplněk, kdy je Měsíc vidět plně. A novoluní, tedy kdy není vidět vůbec. Mezitím měsíc buď dorůstá (od novoluní do úplňku), nebo takzvaně couvá, tedy ho ubývá (od úplňku po novoluní).

Každá fáze má na nás jiný vliv – když s tím budeme počítat a využijeme toho, můžeme si zlepšit náladu, ale i ovlivnit svůj organizmus, zbavit se škodlivých látek, zregenerovat vyčerpané tělo a i si upravit váhu.

Než se pustíme do vlastností jednotlivých fází měsíce, podívejte se na základní pravidla hubnutí podle Luny:

1. Tělo čistěte během novoluní a úplňku.

2. S přibývajícím Měsícem si hlídejte energetickou hodnotu jídel.

3. V době ubývající Luny můžete mírně hřešit a dopřát si i kaloričtější potraviny.

4. Dodržujte pitný režim.

5. Nezapomínejte na pravidelný pohyb. Ať se pak nevymlouváte na Měsíc, až nedopnete kalhoty.

Novoluní je dobou půstu

Měsíc je k Zemi natočen svou neosvětlenou stranou a nachází se v největší vzdálenosti od Země. Jde o situaci, kdy se Měsíc dostává do pozice mezi Zemi a Slunce, je se Sluncem v jedné linii. Nejsme proto schopni jej pozorovat. Jde o počátek, zrození, novou a pomalu se rozvíjející energii. Samotný den se nám může jevit nevesele, naši psychiku ovlivňuje tato měsíční fáze spíše směrem ke smutnější náladě, pesimismu, pocitu osamění a zmatku. Energie jakoby náhle ubylo, vše se zdá těžší, úkoly náročnější. Nemoci mají tendenci se zhoršovat, imunita je v oslabení. Častější jsou úrazy a havárie.

Držením půstu v tuto dobu svému tělu prospějeme, tělo se tak přirozeně očistí. Detoxikační schopnost organismu je na svém vrcholu, držením hladovky tedy účinně předcházíme různým nemocem. Fáze novu je také velmi vhodná pro začátky ovocně zeleninových diet nebo diet, které dodávají tělu zvýšené množství potřebných živin. Naopak když se nebudete v novoluní hlídat, stahující vliv Luny může způsobit výraznější sklony k přibírání.

Čemu se vyhnout: zahleňující mléčné výrobky, hladká mouka a moučná jídla, sladkosti, tučná a uzená masa

Co si dát: větší množství čerstvého ovoce a zeleniny v libovolné formě, sója a sójové výrobky, fazole, ořechy, kukuřice a ovesné vločky, méně tučné druhy masa (drůbež, zvěřiny, ryby), nezahleňující druhy sýrů a nekvasící pečivo

Dorůstající Měsíc

Každým následujícím dnem po novoluní pozorujeme narůstání Měsíce směrem zleva doprava (tvar písmene „D“). Tato fáze Měsíce trvá 6–8 dní. Následuje další, končící samotným úplňkem. Přibývající Měsíc nás má naučit správně hospodařit s vlastní energií. Tělo mívá tendenci ukládat, vitamíny a léky mají vysoký efekt. Naopak hůř hubneme a snadněji přibíráme nežádoucí kilogramy. Potrápit nás může i větší zadržování vody. Operační zákroky nejsou v té době ideální, hůř se hojí rány. V této měsíční fázi bychom se měli více šetřit, odpočívat.

Čemu se vyhnout: těžké smažené pokrmy, uzeniny, sladkosti, vejce

Co si dát: zadělávaná zelenina, brambory a jídla z nich, těstoviny, povolené jsou i mléčné výrobky

Úplněk

Jde pravděpodobně o nejmagičtější a nejsilnější měsíční fázi. Měsíc je nejblíž Zemi a jeho přivrácená strana je celá jasně pozorovatelná. Vystupuje jako velký světelný kotouč na tmavé noční obloze a je s ním spojováno mnohé. Býváme citlivější, náladovější, se sklonem k romantice a sentimentu. Přímo nás vyzývá k vyznání lásky, odpuštění či usmíření.

Citlivější jedinci špatně spí, případně bývají náměsíční. Nemoci mají tendenci se horšit, rány se špatně hojí. Přibývá kriminality, infarktů a dalších zdravotních komplikací. Rodí se nejvíce dětí. Máme větší sklon k úzkostem, psychika celkově není příliš v pohodě. I zvířata na úplněk silně reagují, častěji se mění počasí. Tělo má tendence hromadit tekutiny, často si pak připadáme oteklí, nafouklí. Podobně jako při novoluní také za úplňku je vhodné držet půst, případně alespoň odlehčit stravu.

Čemu se vyhnout: energeticky bohatá strava, tedy potraviny s vysokým obsahem cukru a tuku

Co si dát: ovocné a zeleninové šťávy nebo saláty

Ubývající Měsíc

Jde o fázi, kdy Měsíc couvá (pozorujeme tvar písmene „C“). Ideální doba pro hubnutí, tělo se snáze zbavuje všeho nežádoucího, tedy nejenom přebytečných kilogramů, ale například zlozvyků a jiných nevhodných záležitostí. Jedná se o ideální dobu k detoxikaci organismu. Operace v této době jsou vhodnější než v jiných měsíčních fázích, rány se dobře hojí, jizvy nebývají tak velké. Celkově se dá říct, že se při couvajícjím Měsíci snadněji zbavujeme nežádoucího či zatěžujícího, ať už jde o stránku fyzickou nebo duševní.

Cítíme příval energie, proto nás může přepadnout chuť sportovat nebo se jinak fyzicky hýbat. Dobře se nám tráví, takže pokud nechcete hubnout, můžete si dopřát i náročnější jídla. Pozor ovšem, pokud máte sklon k přibírání.

Čemu se vyhnout: hořčice, čokoláda, tučné a uzené druhy masa, paprika a zelí

Co si dát: hodně čerstvé zeleniny a salátů, od druhé půle fáze i ovoce a luštěniny, v omezeném množství i libové druhy masa a acidofilní mléčné výrobky. Jídlo by mělo být připravené na zdravém olivovém oleji.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně patříte k nejlepším pracovníkům. Na rozdíl od jiných se pyšníte velkými ambicemi a neschází vám odvaha. Člověk totiž musí někdy riskovat, a proto dosáhnete svého cíle snadněji.…

Nejčtenější články

Doporučujeme