Hubnutí v manželství může být předzvěstí rozvodu

8. 4. 2013
Hubnutí v manželství může být předzvěstí rozvodu
Je to začarovaný kruh. Pokud jsou manželé šťastní a spokojení, většinou po svatbě po několika měsících či letech přiberou. Podle amerických psychologů pak hubnutí může být předzvěstí rozvodu. Z několikaletého sledování manželských párů v Texasu vyplynulo, že většina dvojic, která začala v manželství hubnout a pečovat o sebe víc, se později rozvedla.

Texasští psychologové sledovali 169 manželství po čtyři roky, každé čtyři měsíce měřili jejich BMI a sledovali tak, jak se v manželství zakulacují či naopak hubnou. Na konci sledovaného období bylo možné jasně vidět, že v manželstvích, která se rozpadla, osoby před rozvodem hubnuly.

„Šťastnější manželé a manželky přibraly na váze, zatímco ti, kdo v manželství hubnuli, se snažili vypadat atraktivně pro okolí a později došlo k rozvodu,“ tvrdí doktorka Andrea Meltzerová ze Southern Methodist University v Dallasu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Naslouchejte své intuici. To je totiž to pravé, co vám může nejlíp napovědět, jak postupovat dál ve vztahových záležitostech. I to, co se zdá být zcela neřešitelné, dovedete k dobrému…

Nejčtenější články