Hudba bude ještě dražší

29. 9. 2000
Dle posledních zpráv vydavatelství Sony Music/Bonton zdražuje CD tituly zahraničních i domácích interpretů o 8%.

Hudba bude ještě dražší

Dle posledních zpráv vydavatelství Sony Music/Bonton zdražuje CD tituly zahraničních i domácích interpretů o zhruba 8 %. Znamená to, že zahraniční novinka na CD, která stála už tak dost vysokých 600,-Kč bude od října dražší o 20 korun. Ostatní společnosti se určitě ke zdražení přidají.

Vydavatelské společnosti tak nahrávají k rozšíření oblíbeného hudebního formátu MP3, proti kterému brojí, místo aby ho podporovali a začali prodávat hudbu na Internetu v tomto formátu. Vypadá to spíše tak, že společnosti se bojí, že autoři natočí písničky a uloží je na Internet a budou je prodávat sami přímo posluchačům. Obejdou tak vydavatele, výrobce, prodejce a mnoho dalších. Takto to již dělá známý spisovatel Stephen King.

Kupujete si také drahé CD nebo si stahujete hudbu z Internetu ve formátu MP3 a posloucháte jí na svém počítači. Přehrávat si jí můžete i jinde, existují již MP3 walkmany.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako málokdo víte, že hvězdy člověku pouze trochu pomáhají, nebo někdy prostě jen maličko zbrzdí nepříjemnosti, avšak nedokážou pozměnit základní životní nasměrování člověka. Zejména ne…

Nejčtenější články