Hudba bude ještě dražší

29. 9. 2000
Dle posledních zpráv vydavatelství Sony Music/Bonton zdražuje CD tituly zahraničních i domácích interpretů o 8%.

Hudba bude ještě dražší

Dle posledních zpráv vydavatelství Sony Music/Bonton zdražuje CD tituly zahraničních i domácích interpretů o zhruba 8 %. Znamená to, že zahraniční novinka na CD, která stála už tak dost vysokých 600,-Kč bude od října dražší o 20 korun. Ostatní společnosti se určitě ke zdražení přidají.

Vydavatelské společnosti tak nahrávají k rozšíření oblíbeného hudebního formátu MP3, proti kterému brojí, místo aby ho podporovali a začali prodávat hudbu na Internetu v tomto formátu. Vypadá to spíše tak, že společnosti se bojí, že autoři natočí písničky a uloží je na Internet a budou je prodávat sami přímo posluchačům. Obejdou tak vydavatele, výrobce, prodejce a mnoho dalších. Takto to již dělá známý spisovatel Stephen King.

Kupujete si také drahé CD nebo si stahujete hudbu z Internetu ve formátu MP3 a posloucháte jí na svém počítači. Přehrávat si jí můžete i jinde, existují již MP3 walkmany.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Minulý měsíc byl báječný a vy byste byli rádi, aby to pokračovalo dále. Bohužel se dostanete do potíží, ze kterých se jen horko těžko vyhrabete. Vůbec nejhorší to bude ve financích a…

Nejčtenější články

Doporučujeme