Hudební ceny Evropy 2: Na slavnostním udílení vystoupí Chinaski nebo Rasmus

Hudební ceny Evropy 2: Na slavnostním udílení vystoupí Chinaski nebo Rasmus

Rádio Evropa 2 zvěřejní již 21. března v živém rádiovém vysílání a online na Facebooku, Instagramu a webu vítěze Hudebních cen Evropy 2. Následná afterpárty se bude konat Fóru Karlín, kde vystoupí například kapela Chinaski a finská alternativně rocková skupina The Rasmus.

Letošní nominace Hudebních cen Evropy 2 jsou historicky nejpříznivější pro nové objevy, a zároveň i velké hudební giganty. Objevují se tu nová jména jako Johny Rainbow, Robin Mood, Like-It, Czech It, The Silver Spoons, Timmy White, atd., ale i hudební stálice jako Lucie, Lenny, Eddie Stoilow, Support Lesbiens, Mirai, Mandrage, Xindl X a další.

Oproti předchozím ročníkům zařadila Evropa 2 v letošním roce nově i další 3 kategorie pro zahraniční umělce. Mezi zahraničními finalisty se pak nejčastěji objevují jména jako Eminem, Jonas Blue, Imagine Dragons nebo Nico Santos.

O tom, kdo v jednotlivých kategoriích převezme cenu, rozhodují už posedmé posluchači a fanoušci rádia. Pouze kategorie Divoká karta Evropy 2 a Legendary act jsou v režii hudebních odborníků. Speciální je také kategorie Nejstreamovanější song Youradio, kde tato česká streamovací hudební služba odtajní, jaký song její uživatelé nejčastěji poslouchali v loňském roce.

Z nominovaných budou moci lidé vybírat na stránkách www.evropa2.cz v každé ze třinácti kategorií, a to od 7. března až do 17. března. Vítězové si pak přijdou převzít cenu přímo do živého rádiového vysílání Evropy 2, které proběhne 21. března mezi 15.00 až 18.00 hodinou v Odpolední show Evropy 2. 

Vstupenky na afterpárty Evropy 2 ve Foru Karlín jsou v prodeji v síti TicketLive

Doporučujeme

Články odjinud