Hurá na lyže. Nejlepší skiareály pro rodiny s dětmi

12. 1. 2013
Hurá na lyže. Nejlepší skiareály pro rodiny s dětmi
Chcete si s dětmi v budoucnu užívat společné chvilky na horách? Pak v nich již od raného dětství podporujte správné návyky, ideálně formou absolvování lyžařské školičky. Kam vyrazit?

Jizerky a víkendová školička na Severáku

Jizerské hory patří mezi nejčistší hory v České republice. Jsou ideální destinací pro zimní rodinnou dovolenou zaměřenou na sjezdové i běžecké lyžování.

Díky své poloze a spojení po dálnici jsou výborně dostupné z Prahy a středních Čech. Skiareály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov mají navíc od letošního roku jednotný bezdotykový odbavovací systém lyžařů, díky němuž jsou propojeny v rámci jednoho skipasu.

Skiaréna Jizerky představuje 17 km sjezdových tratí, 1 lanovou dráhu, 21 vleků a 2 pohyblivé koberce SUNKID. Na Severáku v Hraběticích u Janova nad Nisou mohou vaše ratolesti absolvovat víkendovou lyžařskou školičku, která je rozdělena do šesti celodenních lekcí, jež probíhají vždy v neděli. Přihlásit se můžete on-line na www.skijizerky.cz. Výcvik je rozvržen na dopolední (9–11 h) a odpolední (12–14 h) blok. Během polední pauzy lze zdarma využít rozlehlou dětskou hernu s hlídáním v objektu Malá Arnika. Severák v Jizerských horách se dlouhodobě profiluje jako rodinný skiareál, který nabízí vše pro výuku sjezdového lyžování nebo snowboardingu.

Rodiče ocení jak možnost privátních lekcí, tak právě i lyžařskou školičku, která je rok od roku oblíbenější. Děti tak mohou kombinovat lyžování s odpočinkem a hrou v herně, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že si hory opravdu zamilují. Školička je určena pro děti od 4 do 7 let. Malí lyžaři jsou rozděleni do družstev podle věku a pokročilosti. V případě únavy lze hernu využít i během jednotlivých lekcí. Alespoň při těch prvních je dobré, aby rodiče byli nablízku. Aktuální informace o všech aktivitách v Jizerských horách můžete najít na stránkách www.skijizerky.cz

Mladé Buky

Skipark Mladé Buky nabízí ideální lyžování pro rodiče s malými dětmi nebo pro lyžaře hledající klidnější svahy bez front. Na své si v místním snowparku přijdou i snowboardisté a freestylisté. Celý areál nabízí sedm vleků a třísedačkovou lanovou dráhu na 5,1 km denně upravovaných a zasněžovaných tratí. Dětem a začátečníkům je k dispozici oddělený KIDpark vybavený pojízdným kobercem, lanovým vlekem i četnými figurkami a průjezdy pro pobavení. Skipark navíc celoročně provozuje i bobovou dráhu Berta, která nabízí přes kilometr a půl dlouhou projížďku přes louky, lesy a mosty, i když je zrovna pokrývá sněhová peřina (konstrukce dráhy je vhodná i do nepříznivých podmínek a její bezpečnost je tedy zaručena i v zimě). Více na www.areal-mladebuky.cz

Lipno

Skiareál Lipno patří celkovou plochou sjezdovek k největším lyžařským areálům v České republice. Návštěvníci zde naleznou kompletní zázemí a služby. Velkým lákadlem posledních několika let je pak bruslení na zamrzlém Lipně, které pomáhá upravovat nová rolba.

Novinkou je i osvětlené výukové hřiště Foxpark kapitána Lipánka. Hřiště je v provozu i v době večerního lyžování od 18 do 20 hodin. V letošní sezoně je na vstup do parku poskytována opět stoprocentní sleva pro začínající lyžaře. Malým návštěvníkům je určena i další novinka – druhá dětská skikrosová dráha.

Dalším lákadlem je i zimní provoz unikátní Stezky korunami stromů, která v létě doslova uchvátila turisty nejen z České republiky. Na vrcholu Kramolína si budete moci půjčit speciální boty, uschovat lyže, vyjít si udržovanou cestou do výšky až 40 metrů a poznat zimní Šumavu či Novohradské hory a za dobré viditelnosti i vrcholky Alp. Více informací naleznete na www.lipnoservis.cz a www.stezkakorunamistromu.cz

Razula v Beskydech

Skiareál Razula, který se nachází v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích v Beskydech, je součástí zdejšího resortu Valachy. Tvoří ho čtyři sjezdovky o délce 2 kilometry. Na jedné z nich nechybí ani dětský park a snowtubingová dráha. Funguje zde lyžařská Tygří školka či půjčovna, kde si můžete pronajmout dokonce i sněžnice. V Tygří školce se vaše děti naučí základům lyžování či snowboardingu za pomoci veselých postaviček z pohádek. Lekce pod vedením kvalifikovaných instruktorů probíhají individuálně i ve skupinách a jsou určeny i dospělým.

Lyžařská škola je k dispozici každý den po celou zimní sezonu. Výuka probíhá na cvičné loučce s nízkým vedením tažného lana nebo na mírné sjezdovce u hotelu Horal. Více informací hledejte na webových stránkách www.tygriskolka.cz

Rokytnice v Orlických horách

Lyžařský areál Farský kopec, jenž se nachází v centru města Rokytnice v Orlických horách, nabízí 350 m dlouhou sjezdovku s vlekem, která je vhodná právě pro začínající lyžaře. Nejmenší začátečníci mohou využít pro první lekce vlek s nízkým vedením lana (baby vlek). Jednou ze služeb lyžařského areálu je i lyžařská školička pro zájemce od 3 let. Více na www.outdoor-sport.cz

Snowhill – šest areálů pro celou rodinu

Na sjezdovkách, v snowparcích a běžkařských tratích si užije celá rodina. A ti nejmenší se mezitím naučí první „krůčky“ na lyžích v dětských parcích. Ve všech areálech si můžete zasportovat při denním i večerním lyžování. Všechny skiareály Snowhill nabízí v sezóně 2012/13 příznivcům lyžování hned několik bonusů jako jsou dětské jízdenky, výhodné ceny pro juniory do 18 let a sleva 20 % pro držitele ISIC karet. Podrobnější informace, ceníky včetně aktualit o stavu sjezdovek, počasí nebo akcích naleznete na www.snowhill.cz

Herlíkovice – hvězda Krkonoš

Největší krkonošský areál Herlíkovice má pro své návštěvníky připraveno téměř 12 kilometrů sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 7 vleků. Lákadlem pro soutěživé lyžaře je měřená slalomová trať přímo na sjezdovce a pro ty nejmenší pak O2 Extra dětský park – moderní areál s mnoha atrakcemi a nejnovějšími výukovými prvky. Do Herlíkovic se dostanete z Prahy a dalších měst speciálními linkami skibusů za zvýhodněnou cenu včetně skipasu.

Šachty a Kamenec – krkonošská dvojčata

Šachty ve Vysokém nad Jizerou a Kamenec v Jablonci nad Jizerou lákají na kvalitní podmínky pro rodinné lyžování. Na jeden skipas vyzkoušíte oba areály vzdálené od sebe pouhých 5 km. Šachty navíc nabízí O2 Extra dětský park se snowtubingem a Kamenec speciální měřený slalom.

Šumavské Kašperské Hory

Ryze rodinné středisko poskytuje profesionální dětský lyžařský park s bezpečným pohyblivým kobercem, lyžařským kolotočem, vyhřívaným dětským koutkem nebo pohádkovou slalomovou dráhou. Rodiče si mezitím zalyžují na nenáročné sjezdovce a pak se občerství v baru s venkovní terasou. Velkým lákadlem je také měřený slalom a Snow Fun Park.

¨Mariánské Lázně – sjezdovka s lázeňskou kúrou Již druhou sezonu se pod vlaječkou Snowhillu otevře také skiareál v Mariánských Lázních, kde se ideálně snoubí lyžování s relaxací. Po dni stráveném na kopci je možné zakusit pohodu lázeňského prostředí. V Mariánkách se můžete těšit na kabinkovou lanovku, dva vleky, 3 km sjezdovek, nový moderní dětský park, ale i příjemné občerstvení.

Dětský Kozinec

Areál v blízkosti Jilemnice je jedno z nejvhodnějších středisek pro bezpečné dětské lyžování. Novým lákadlem je dětská lyžařská školička a zábava ve Snow Fun Parku.

Připravte se na lyžařskou sezonu

Ještě než vyrazíte se svými ratolestmi na hory, zjistěte si informace o počtu, náročnosti a délce sjezdovek a také o ceně skipasů. V areálu by nemělo chybět ani zázemí pro děti. Před odjezdem byste se měli také s dostatečným předstihem ujistit, zda je vaše lyžařské vybavení v pořádku. Vždy je dobré nechat lyže zkontrolovat odborníkem.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestli jste si mysleli, že vám víkend zlepší náladu, byl to omyl. Už dneska budete totiž stejně nakvašení jako před ním. Možná by to chtělo nějakou změnu v zaměstnání nebo nového koníčka.…

Nejčtenější články