Hvězdy 80. a 90. let: Co se stalo s Vaculíkem, Tofim nebo Penkem?

8. 8. 2019
Určitě si ještě vzpomínáte na filmové trháky socialistického Československa jako Kamarád do deště či Discopříběh nebo hudební hity O bláznech či Tričko. Co se stalo s jejich protagonisty, kteří okouzlovali mladé dívky na přelomu 80. a 90. let?

Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík se stal idolem už v roce 1985, kdy si zahrál hlavní roli čističe oken Pavla ve filmu Láska z pasáže. Ta pravá sláva ale přišla o tři roky později, kdy spolu se Sagvanem Tofim, s nímž se už předtím sešli ve snímku Vítr v kapse, začali díky filmovému trháku Kamarád do deště zdobit zdi tisíců dívčích pokojíčků. Úspěch filmu byl tak veliký, že o čtyři roky později došlo na pokračování Kamarád do deště II. – Příběh z Brooklynu. Lukáš Vaculík tehdy coby sympatický mladík okouzloval fanynky modrýma očima a rolí frajírka.

Jenže po velkém úspěchu obou filmů se najednou po sympatickém herci téměř slehla zem. Zahrál si ještě v propadáku Nahota na prodej a v Tankovém praporu, nicméně poté už byl vidět spíše v pohádkách, kterým jeho fanynky přece jen už odrostly. Poslední desetiletí a znovu obnovený zájem televizních diváků o původní české seriály však Vaculíkovi přejí. Znovu na sebe upozornil v roce 2009 seriálem Proč bychom se netopili, hraje i v seriálu Rapl nebo Temný kraj. Se Sagvanem Tofim navíc spolupracuje na muzikálu Děti ráje.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V sobotu byste měli vypustit domácí práce, které jsou stereotypní a nudné. Místo toho se vydejte na horskou túru, kde se nadýcháte čerstvého vzduchu. Ve společnosti přátel vám bude…

Nejčtenější články

Doporučujeme