Hvězdy 80. a 90. let: Co se stalo s Vaculíkem, Tofim nebo Penkem?

8. 8. 2019
Určitě si ještě vzpomínáte na filmové trháky socialistického Československa jako Kamarád do deště či Discopříběh nebo hudební hity O bláznech či Tričko. Co se stalo s jejich protagonisty, kteří okouzlovali mladé dívky na přelomu 80. a 90. let?

Lukáš Vaculík

Lukáš Vaculík se stal idolem už v roce 1985, kdy si zahrál hlavní roli čističe oken Pavla ve filmu Láska z pasáže. Ta pravá sláva ale přišla o tři roky později, kdy spolu se Sagvanem Tofim, s nímž se už předtím sešli ve snímku Vítr v kapse, začali díky filmovému trháku Kamarád do deště zdobit zdi tisíců dívčích pokojíčků. Úspěch filmu byl tak veliký, že o čtyři roky později došlo na pokračování Kamarád do deště II. – Příběh z Brooklynu. Lukáš Vaculík tehdy coby sympatický mladík okouzloval fanynky modrýma očima a rolí frajírka.

Jenže po velkém úspěchu obou filmů se najednou po sympatickém herci téměř slehla zem. Zahrál si ještě v propadáku Nahota na prodej a v Tankovém praporu, nicméně poté už byl vidět spíše v pohádkách, kterým jeho fanynky přece jen už odrostly. Poslední desetiletí a znovu obnovený zájem televizních diváků o původní české seriály však Vaculíkovi přejí. Znovu na sebe upozornil v roce 2009 seriálem Proč bychom se netopili, hraje i v seriálu Rapl nebo Temný kraj. Se Sagvanem Tofim navíc spolupracuje na muzikálu Děti ráje.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud si zajistíte správný start do nového týdne, podaří se vám smazat minulá nedorozumění. Ruku na srdce, ne vše jelo podle plánu. Nepropadejte však panice, protože jste průbojní a…

Nejčtenější články

Doporučujeme