Hvězdy filmů z 80. let - jak vypadají dnes?

6. 9. 2012
Hvězdy filmů z 80. let - jak vypadají dnes?
V 80. letech minulého století zazářila na hollywoodském nebi celá řada filmových hvězd. Některé z nich září dodnes, jiné upadly v zapomnění. Posuďte sami, ke komu byl čas shovívavý více, a ke komu méně.

Jamie Lee Curtis (nar. 22. 11. 1958)

Slavná dcera neméně slavného otce Tonyho Curtise odstartovala svoji kariéru již v sedmdesátých letech, když byla obsazena do jedné z hlavních rolí v kultovním hororu Halloween. Její hvězda začala naplno zářit v letech osmdesátých, kdy si zahrála ve filmech Mlha, Záměna či Ryba jménem Wanda.

Michael J. Fox (nar. 9. 6. 1961)

„Malý velký“ herec (měří jen 164 cm) se proslavil především populární sci-fi trilogií Návrat do budoucnosti, ve které si zahrál hlavní roli. Z jeho dalších úspěšných filmů 80. let jmenujme komedii Tajemství mého úspěchu nebo filmové drama Oběti války. Od roku 1991 Michael trpí Parkinsonovou chorobou.

Steve Guttenberg (nar. 24. 8. 1958)

Populární sympaťák Steve Guttenberg se zapsal do povědomí veřejnosti hlavní rolí v kultovní komedii Policejní akademie, které se po zaznamenaném úspěchu natočilo dalších šest dílů. Mezi další významné role patří komedie Tři muži a nemluvně, Číslo 5 žije či mrazivý thriller Okno z ložnice. Během 90. let jeho kariéra pozvolna vyhasla a jeho tvář tak můžeme spatřit pouze v málo známých filmech.

Melanie Griffith (nar. 9. 8. 1957)

Pro svůdnou Melanii byla osmdesátá léta desetiletím úspěchu. Prvním významným snímkem byl thriller Dvojník režiséra Briana De Palmy. Další smyslnou roli si zahrála ve filmu Něco divokého, za kterou byla nominována na Zlatý glóbus. Nominaci proměnila až v roce 1988, kdy získala Zlatý glóbus za roli ve filmu Podnikavá dívka. Od roku 1996 je provdána za herce Antonia Banderase.

Daryl Hannah (nar. 3. 12. 1960)

Herečka, a v současnosti zapálená ochránkyně životního prostředí, se dostala do povědomí diváků již v roce 1978 svým debutem v hororu Zuřivost režiséra Briana De Palmy. Její kariéra naplno odstartovala filmem Blade Runner režiséra Ridleyho Scotta a především slavnou rolí ve filmu Žbluňk!, ve kterém ztvárnila postavu zamilované mořské panny Madison.

Tom Selleck (nar. 29. 1. 1945)

Vysoký elegán Tom Selleck se proslavil hned na začátku osmdesátých let rolí nekompromisního detektiva v krimi seriálu Magnum. Za tuto roli obdržel v roce 1984 cenu Emmy a o rok později i Zlatý glóbus. Do širšího povědomí veřejnosti se dostal především díky komediím Tři muži a nemluvně, Tři muži a mladá dáma či snímku Její alibi, ve kterém si zahrál hlavní roli s českou modelkou Pavlínou Pořízkovou.

Mickey Rourke (nar. 16. 9. 1952)

Jedna z nejkontroverznějších hvězd Hollywoodu zažívá v současnosti svůj comeback. Své první významnější role si zahrál ve filmech Bistro a Dravé ryby. Úspěch přišel záhy. Mezi hvězdy a zároveň mezi ženské idoly jej vystřelil dnes již kultovní snímek 9 a ½ týdne, ve kterém si zahrál po boku Kim Basinger. Následoval film Smyslná orchidej, který sice potěšil jeho fanynky, ale který u filmových kritiků naprosto propadl. I jeho další snímky nebyly příliš úspěšné, proto se Mickey vrhl na boxování, drogy a alkohol, což jej dovedlo až k pokusu o sebevraždu.

Kathleen Turner (nar. 19. 6. 1954)

V 80. letech byla na vrcholu své herecké kariéry. Její popularitu odstartoval dobrodružný film Honba za diamantem, ve kterém ztvárnila hlavní roli společně s Michaelem Douglasem. Z dalších slavných filmů jmenujme například Čest rodiny Prizziů či legendární snímek Válka Roseových.

Foto: Profimedia.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně se nacházíte ve fázi, kdy vás nic nebaví. Jste tak trochu mimo. Slabší nervy vyřešíte jen klidem, odpočinkem, příjemnou společností anebo sportem. Rozhodně ne hádkami a věčnými…

Nejčtenější články

Doporučujeme