Jana Plodková v modelu od Zuzany Kubíčkové Foto: Profimedia

Jana Plodková v modelu od Zuzany Kubíčkové Foto: Profimedia

Jana Plodková dorazila na České lvy s partnerem Filipem Žilkou Foto: Profimedia
Jitka Čvančarová recyklovala modrou róbu z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Foto: Profimedia
Ivana Chýlková podpořila Ukrajinu falešným tetováním Foto: CNC_Marek Pátek, David Kundrát
Herečka Ivana Chýlková Foto: Profimedia
24
Fotogalerie

Hvězdy na Českých lvech: Éterická Plodková i zrecyklovaná Čvančarová

Filmové ceny Českého lva za rok 2021 jsou rozdány. Slavnostní udílení se v sobotu 5. března 2022 neslo v duchu podpory Ukrajiny, což řada slavných osobností dala najevo i svým outfitem. V čem se letos slavné české ženy blýskly na červeném koberci? Podívejte se v galerii v úvodu článku.

Nebát se recyklovat

Kdyby se rozdávali Čeští lvi i za nejdokonalejší vzhled na slavnostním večeru, šla by tato soška pravděpodobně přímo do rukou herečky Jany Plodkové, která na udílení cen doslova zářila v třpytivé nude róbě z dílny návrhářky Zuzany Kubíčkové. Dokonalý vzhled doplnila perfektním účesem a zlatými doplňky v podobě psaníčka a páskových střevíčků, chybět nemohla ani modro-žlutá placka na podporu Ukrajiny.

Jaké trapasy se děly na uplynulých Českých lvech? Podívejte se na video:

Velkou pozornost na sebe díky svému outfitu strhla i herečka Jitka Čvančarová, která na udílení cen dorazila v objemné modré róbě. Pokud vám byla povědomá, není divu, Čvančarová se totiž rozhodla recyklovat a oblékla nejvíc diskutované šaty loňského roku, v nichž zaujala už na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, a stala se terčem mnoha vtipů a rozporuplných emocí. Róbu slovenského návrháře Borise Hanečky přirovnávanou k pokrývací plachtě tentorkát doplnila žlutými a modrými stužkami na zápěstí a také plackou v barvách ukrajinské vlajky. Tu bylo možné zahládnout v podobě falešného tetování i na paži herečky Ivany Chýlkové.

Žlutá a modrá za každou cenu

Decentními černými šaty se žlutomodrou stuhou v pase překvapila kněžka Lilia Khnousnoutdinova, jenž jinak bývá za svoje outfity často kritizování módní policií. Po elegantní černé barvě sáhly také herečky Dagmar Havlová, Zuzana Stivínová, Iva Pazderková nebo Eva Holubová, stříbřité róby oblékly Jenovéfa Boková či Aňa Geislerová. Se svým outfitem naopak šlápla vedle zpěvačka Olga Lounová, její žluté šaty s modrým páskem by se hodily spíš na plážovou party nebo letní odpolední kávu, než na slavnostní večer.

Na outfity slavných českých žen se podívejte v galerii v úvodu článku!

Celý večer byl koncipován v duchu podpory Ukrajiny a pořadatelé se dokonce rozhodli zrušit následnou afterparty a ušetřené peníze věnovali na Ukrajinu. Česká filmová a televizní akademie tak poslala na pomoc Ukrajině 300 tisíc korun. 

Moderátor Jiří Havelka hned na začátku večera vyzval všechny přítomné, aby potleskem vzdali hold ukrajinskému lidu, slovo na pódiu dostal i ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis. „Chtěl bych poděkovat, že organizátoři věnovali ceremoniál Ukrajině a našemu boji proti ruskému agresorovi,“ řekl mimo jiné.

Vítězný Zátopek

A kdo vlastně vyhrál? Na plné čáře zvítězil snímek režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který si odnesl hned osm Českých lvů. Skleněnou sošku obdržel i přestavitel hlavní role, herec Václav Neužil. I on vyjádřil podporu Ukrajině plackou připnutou na klopě saka. Film navíc získal Lva za nejlepší režii, kameru, celovečerní hraný film, masky, scénografii, zvuk i střih. Cenu za mužskou vedlejší roli ve filmu Muž se zaječíma ušima si v zastoupení odnesl herec Oldřich Kaiser, za ženskou vedlejší roli převzala sošku Antonie Formanová za výkon ve snímku Okupace, ženská hlavní role putovala k herečce Pavle Gajdošíkové za roli Emy ve filmu Chyby.

Ocenění Český lev 2021

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM
Zátopek

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Jednotka intenzivního života

NEJLEPŠÍ REŽIE
Zátopek – David Ondříček

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI
Chyby – Pavla Gajdošíková

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI
Zátopek – Václav Neužil

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI
Okupace – Antonie Formanová

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI
Muž se zaječíma ušima – Oldřich Kaiser

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Okupace – Marek Šindelka, Vojtěch Mašek

NEJLEPŠÍ KAMERA
Zátopek – Štěpán Kučera

NEJLEPŠÍ STŘIH
Zátopek – Jarosław Kamiński

NEJLEPŠÍ ZVUK
Zátopek – Pavel Rejholec, Jakub Čech

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE
Zátopek – Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Božena – Katarína Štrbová Bieliková

NEJLEPŠÍ MASKY
Zátopek – Jana Dopitová

NEJLEPŠÍ HUDBA
Okupace – La Petite Sonja, Hank J. Manchini

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE
Božena

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL
Ochránce

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM
Myši patří do nebe

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM
Milý tati

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Milý tati

Doporučujeme

Články odjinud