Hvězdy Primy ve víru puntíků a proužků. Podívejte se, jak jim to sluší ve stylu 60. let

10. 3. 2015
Herci z primáckých seriálů Cesty domů a Svatby v Benátkách natáčeli televizní upoutávky – tak zvané identy. Jak se projevuje, když na Boba Klepla leze jaro? Čím se inspirovaly Markéta Plánková, Lenka Zahradnická a nebo Petra Hřebíčková? A jaký atletický výkon musela podat Alice Bendová?

Vtipné předěly mají jarní tematiku a stylizované jsou do 60. let minulého století. Tomu odpovídaly nejen kostýmy herců a líčení, ale i rekvizity a pozadí. Natáčení vévodily puntíky a proužky v mnoha podobách. Alice Bendová, kterou znají diváci Svateb v Benátkách jako Lolu, se například proměnila v dívku z plovárny v pruhovaných šatičkách.

„Točila jsem s velkým pruhovaným balonem, který jsem zvedala. Byl dost těžký – trnula jsem, abych nezakopla a nerozbila ho. Znáte to – čím víc se soustředíte na něco, co nemáte udělat, tím je větší pravděpodobnost, že se to stane. Naštěstí jsem ale balanc udržela. Na jaro se moc těším, netrpím jako většina lidí jarní únavou, ta mě přepadá v zimě, protože mi chybí sluníčko. Naopak na jaře se cítím osvěžená a probuzená a mám radost, že už je teplo a my můžeme s dětmi být mnohem víc venku a podnikat spoustu věcí,“ říká Alice.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Petra Hřebíčková se před kameru postavila jako slečna s puntíkatým deštníkem. Spolu s Alicí se shodly, že hravá móda a výrazná barevnost 60. let se jim líbí. „Mám hodně ráda francouzské filmy šedesátých let a módu té doby, připadá mi velice ženská. Takže se v oblečení, které mám na sobě, cítím příjemně. Líbí se mi i móda, kterou nosí má postava Olgy v seriálu Svatby v Benátkách. Já jsem spíš riflový typ, který dává přednost pohodlí, takže se Olgou občas nechávám inspirovat,“ říká Petra.

Jejímu seriálovému kolegovi Bobovi Kleplovi slušelo výrazně modré sako. Režisér po něm chtěl, aby do kamery nápadně mrkal.

„Šlo mi to dobře, protože mi nejdřív za kameru postavili krásnou slečnu, na ní se mrkalo úplně samo. To víte, jaro. Horší bylo, když ji pak vyměnili za kameramana. Já jsem jarní tip, narodil jsem se 31. března, tohle období mám rád. Těším se, až bude teplo a já začnu zase jezdit na motorce. Jarní únavu si nemůžu dovolit, nemám na ni čas, točím Svatby v Benátkách, kde hraju zubaře, a taky mám před premiérou nové hry Vysavač, v níž jsem na jevišti jen já sám, což je hodně náročné,“ líčil Bob.

Markéta Plánková, která hraje v Cestách domů Lindu, se proměnila v černobílou pruhovanou dámu.

„Nejtěžší bylo správné načasování, musíte se se svou etudou trefit přesně na vteřinu, udělat spoustu různých věcí a ještě se u toho tvářit hezky. Je to taková minimalistická práce, ale o to hezčí snad bude výsledek pro diváky. Kostým, který mám na sobě, se mi líbí, je i pohodlný a umím si představit, že bych si ho oblékla i normálně ven. Ale asi bych v něm byla dost nápadná. Těším se, až bude teplo a všechno rozkvete, zimu nesnáším moc dobře. Co si představím pod pojmem, že na někoho ´leze jaro´? Asi to, že na něj leze dobrá nálada, má radost v očích, cítí se zamilovaně...,“ popisuje Markéta.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dny se necítíte ve formě a tělo si žádá kvalitní odpočinek. Ani náhodou se nepřemáhejte a chovejte se výhradně klidně. Úspěch vás čeká nejen při vzdělání a seznamování s…