Hýčkejte nejen své tělo

Hýčkejte nejen své tělo
Než se vydáte do sněhové plískanice z vyhřátého domova, musíte si vzít nejen šálu a nasadit čepici, ale také použít speciální péči o tělo. A nezapomeňte na obličej i vlasy. Pozornost, kterou jim věnujete, se vám vrátí v podobě vláčné a hebké pokožky.

TĚLO

V zimě nás nepotěší nic tolik jako vidina horké sprchy nebo koupele plné pěny. Jenže dermatologům se tyhle dlouhé voňavé rituály ve vodě příliš nezamlouvají. Prý to naší pokožce nedělá dobře. Nenabádáme vás, abyste se sprchovala studenou vodou, ale zkraťte svůj pobyt v koupelně z patnácti minut na pět, maximálně deset minut. Okamžitě po sprchování aplikujte hydratační přípravek, ať už v podobě tělového mléka, másla nebo oleje.

Tělové mléko ocení hlavně ty, které hodně spěchají. Mléko se rychle vstřebává do pokožky, není potřeba ho pomalu roztírat. Hodí se pro všechny typy pokožky. Tělová másla mají krémovější konzistenci než mléka a pomaleji se vstřebávají. Dokážou ale zázraky s namáhanou pokožkou! Ihned ji zklidní a zvláční. Proto tělová másla ocení ty z vás, které trpí až bolestivě suchou pokožkou. Nejsilnějším bojovníkem proti chladem sužované kůži jsou ale tělové oleje. Aplikovat je musíte okamžitě poté, co se osprchujete. Ve vlhké pokožce totiž dokážou uzamknout vlhkost. Stačí je používat jednou denně, a pocítíte rozdíl.

Na co během ledových dnů rozhodně nesmíme zapomínat, je pravidelný peeling těla. Ačkoli vám to může připadat zvláštní, protože tyto partie schováváte do svetrů, je to víc než důležité. Tím, že pokožku zbavíte odumřelých buněk, jí pomůžete lépe se regenerovat. Odvděčí se vám za to fantastickou hebkostí a mladistvějším vzhledem. Po každém použití peelingu je ale nutné pokožku důkladně hydratovat mlékem, máslem nebo olejem. Co pro sebe můžete ještě udělat?


Extra tipy

  • Pokud se nemůžete za nic na světě vzdát horkých koupelí, vyměňte pěnu za koupelový olej. Dodá pokožce potřebnou dávku hydratace.
  • Je vaše pokožka extrémně vysušená a bolestivě napjatá? Pak se namažte olivovým olejem. Kromě úžasného pocitu úlevy bude kůže jemná a vláčná jako nikdy předtím
  • Snažte se pít co nejvíc vody. I když nemáte takovou žízeň jako v létě, vypijte denně alespoň 2 litry tekutin. Pokožka bude díky správnému pitnému režimu pružnější a zářivější, pomůže odplavit toxiny.
  • Nepoužívejte příliš parfémovaná mýdla nebo sprchové gely. Mohou kůži ještě víc podráždit a vysušit.
  • Pokud vám nepomáhá ani sebevíc zázračný kosmetický produkt, vmasírujte si do pokožky olivový olej.

Snažte se vyhýbat kávě, alkoholu a cigaretám: ještě více vysušují pokožku.

  • Hýčkejte svou pokožku teplým oblečením.
  • Jednou týdně masírujte kůži pomocí mandlového oleje. Vyživí ji a dodá extra jemnost.

Autor: Anna Kosková

Foto: Profimedia.cz

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu Dieta „

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…