Hýčkejte si svoje ruce

31. 10. 2012
Hýčkejte si svoje ruce
Ruce jsou nejen manipulačním nástrojem, ale rovněž druhem vizitky, která je kromě obličeje a dekoltu stále viditelná. Ruce svým stavem pokožky a nehtů, tvarem, barvou, hrubostí velmi vypovídají o našem zdraví, věku, pohlaví, zvyklostech, ale i zájmech a povolání. Ruce jsou opravdu databankou cenných informací. A to je o důvod víc, proč o ně dobře pečovat! Dopřejme si domácí wellness program pro ruce s následujícími tipy…

Ruce si zaslouží kvalitní péči

Pokožka rukou je velmi křehká, protože nemá žádnou podkožní tukovou tkáň. Pro její zdraví a krásu je tedy nutná pravidelná a kvalitní péče. Během dne je dobré ji ošetřovat kvalitní kosmetikou (nejlépe přírodní). Já nedám dopustit na mandlový olej, masíruji si s ním ruce několikrát denně a mám je nádherně hebké. Večer jí zase dopřát výživu, například pleťovou masku, koupel či zábal.

Jednoduchá maska na ruce

Potřebujeme: rostlinný olej (nejlépe mandlový, olivový) nebo kravské máslo, gumové rukavice, bavlněné rukavice

Tento postup spočívá v tom, že si na ruce naneseme silnou vrstvu rostlinného oleje nebo másla, pak je vložíme do fóliových rukavic a následně ještě do bavlněných a vše necháme 30 minut působit. Po uplynutí této doby ruce otřeme ubrouskem. Díky této masce ruce získají jemnost a jiskrný vzhled.

Olejové koupele

Regenerující olejová koupel

Kvalitní panenský olivový olej nahřejeme asi na 40 stupňů Celsia, vlijeme do předem připravené široké nádoby a ponoříme do něho na 15 minut ruce. Po vyjmutí rukou můžeme ještě zregenerovat i chodidla. Je to opravdu úžasná procedúra.

Zjemňující koupel

Potřebujeme: 2 polévkové lžíce sladké smetany, 2 polévkové lžíce mandlového oleje, dále můžeme také přikápnout 2 kapky 100 % přírodního éterického oleje z levandule.

Postup: Všechny přísady promísíme a nalijeme do nádoby a ponoříme do ní ruce na zhruba 15 minut. Po této koupeli jsou ruce jak peříčko.

Peeling rukou

Peeling pomáhá zbavit se odumřelých šupinek kůže a podporuje prokrvení. Domácí peeling si připravíme tak, že 1 polévkovou lžíci olivového oleje smícháme s 1 polévkovou lžící hrubé mořské soli, dobře promícháme a touto směsí jemně masírujeme ruce po dobu 5 minut. Pak směs opláchneme teplou vodou a ruce ošetříme krémem.

Nehty

Neodmyslitelnou součástí rukou jsou nehty. Jsou tvořeny keratinem, bílkovinou, která je hlavní součástí kůže a vlasů. Než vyroste od lůžka ke konečku prstu, uplyne zhruba 6 měsíců. Nehet na palci u nohy roste zpravidla rok.

Nehty potřebují kvalitní výživu

Chceme-li mít krásné a zdravé nehty musíme pečlivě dbát na kvalitní stravu. Potřebujeme především dostatek vitamínů skupiny B, vitamín A, E, C, nenasycené mastné kyseliny, vápník, křemík, zinek, lecitin. Bohatými zdroji těchto látek jsou pivovarské kvasnice, celozrnné výrobky, dýňová, lněná, sezamová semínka, mandle, sójové výrobky.

Změkčující nehtová koupel

Tato koupel je vhodná před úpravou nehtů.

Potřebujeme: 2 dl teplého tučného mléka, 1 lžičku citrónové šťávy

Postup: Citrónovou šťávu smícháme s mlékem, do této směsi ponoříme prsty na dobu 10 minut. Po uplynutí této doby ruce vytáhneme, osušíme a můžeme provádět manikúru. Nehty díky této koupeli změknou a půjdou mnohem lépe upravovat.

Citrón zpevňuje nehty

Šťáva z tohoto plodu velmi posiluje nehty. Zabraňuje také jejich lámavosti, třepení a tvorbě záděrů. Postup: Jedenkrát denně si potíráme a masírujeme nehtová lůžka.

Albeno zjemňuje nehtovou kůžičku

Jemnou masáží vnitřní kůrou – albenem z citrónu si zase velmi zjemníme kůžičku kolem nehtů.

Pár rad jak si pěstit nehty:

  1. Suché nehty upravujeme pilníkem, vždy dbáme na to, aby povrch nehtů zůstal hladký a lesklý.
  1. Každý večer vmasírujeme do nehtu a kůžičky okolo něho 1 kapku kvalitního rostlinného oleje, tím mu zajistíme regeneraci a výživu.
  1. Lámavé nehty každý den po dobu 3 měsíců natíráme směsí z 1 polévkové lžíce mandlového oleje a 1 čajové lžičky citrónové šťávy.
  1. Pevné nehty získáme, když si je budeme 2 x týdně na 10 minut namáčet v medu.
  1. Dalším jednoduchým způsobem jak vyživit nehtové lůžko je masáž čerstvým avokádem. Nakrájíme ho na plátky a po dobu 5 minut s ním nehty masírujeme.

Masáž rukou

Na rukou se asi nejvíce projevuje stres a napětí. Při těchto potížích se nám začnou ruce třást, potit a tuhnout. Jemná masáž je dokonale uvolní. Pomocí gumového míčku s výstupky si můžeme provést velmi příjemnou masáž. Provádíme si ji tak, že ho po dobu 5 minut jemně válíme po dlaních. Díky tomuto postupu dojde k lepšímu prokrvení a stimulaci reflexních zón.

Vzájemná masáž rukou

Tuto velmi příjemnou techniku si můžeme provádět navzájem s partnerem nebo dětmi. Masáž provádíme tak, že postupně velmi jemnými dotyky a krouživými tahy hladíme ruce od zápěstí, přes předloktí, lokty, paže, ramena až k lopatkám a pak zpátky.

Ruce nás provázejí celým životem. Proto bychom jim měli věnovat velkou pozornost, protože si ji opravdu zaslouží.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolem vás se pohybují lidé, kteří nejsou zrovna podle vašich představ. Podívejte se na to z jejich stránky. Ne všichni na světě mají stejné názory a postupy. V práci se trápíte, ale už to…

Nejčtenější články

Doporučujeme