I potravinami proti celulitidě

19. 4. 2000
O celulitidě bylo mnoho již řečeno a napsáno. Řada především kosmetických firem nás přesvědčuje, že právě jejich prostředek je ten pravý k odstranění celulitidy, tedy tuku, který se ženám ukládá v těle a způsobuje tak hrudkovitost a dolíčky na stehnech, hýždích, nadloktích a břiše.

I potravinami proti celulitidě

O celulitidě bylo mnoho již řečeno a napsáno. Řada především kosmetických firem nás přesvědčuje, že právě jejich prostředek je ten pravý k odstranění celulitidy, tedy tuku, který se ženám ukládá v těle a způsobuje tak hrudkovitost a dolíčky na stehnech, hýždích, nadloktích a břiše. Výzkumy prokázaly, že k celulitidě mají sklon ženy, u kterých byla zjištěna zácpa, slabý lymfatický systém, špatný krevní oběh a nedostatečná funkce ledvin a jater.

Bojovat můžeme s celulitidou i složením naší stravy. Naturoterapeuti se domnívají, že vlastní příčinou celulitidy je strava, která obsahuje velké množství škrobu, tuku, bílkovin a cukru. Doporučují pravidelné cvičení, povrchovou masáž pokožky i příležitostný pobyt v sauně, sprchování stehen a pánve střídavě studenou a teplou vodou, ale hlavně jíst stravu, která obsahuje 75 % syrových potravin.

Doporučují se následující potraviny:

  • šňáva z červené řepy - pomáhá játrům štěpit uložené tuky, denně je nutno vypít 120 ml, šňávu lze připravovat doma nebo zakoupit v obchodech se zdravou výživou.
  • celer - pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla, lze ho jíst syrový nebo z něho pít šňávu
  • salátová okurka - povzbuzuje ledviny k vylučování většího množství odpadních látek
  • mořské řasy - obsahují minerály, jód, vitamíny as bílkoviny, napomáhají vyhlazování kůže a podporují vstřebávání tuků.
  • spirulina - je modrozelená řasa, výživná, prodává se v podobě kapslí či tablet ve specializovaných obchodech
Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední pracovní den se nese v duchu klidnější atmosféry. Býci už vědí, že se nedá moc zkazit. V práci je vcelku klid a doma se situace také mírně vylepšuje. Býci by měli raději…

Nejčtenější články

Doporučujeme