ICQ, Nokia 3310 i Sex ve městě: Čím jsme žili na přelomu tisíciletí?

24. 3. 2023
Pamatujete si na tu paniku, když jsme vstupovali do nového tisíciletí a počítačoví odborníci se děsili pádu všech systémů? Nebo spíš vzpomínáte na seriály, které jste sledovala? Či se vám vybaví největší teroristický útok v dějinách lidstva? Připomeňte si zábavné momenty i zásadní milníky přelomu tisíciletí!

Kultovní 3310 a další mobilní vychytávky

Přelom tisíciletí znamenal velký rozmach mobilních telefonů, tolik nepodobných dnešním smartphonům. Jestli ale byla nějaká celebrita mezi mobily, pak rozhodně Nokia 3310. Tento nesmrtelný telefon dokázal přežít téměř každý pád z výšky, jeho baterka vydržela nabitá klidně týden a dokázal nás zabavit i při čekání u doktora nebo při nudných hodinách ve škole. Legendární hru Had jsme vydrželi hrát hodiny!

Některé „vychytávky“ mobilních telefonů z počátku milénia dnes už téměř upadly v zapomnění. Například otravná hlasová schránka, do které vám volání spadlo pokaždé, když byl volaný mimo signál nebo měl vypnutý telefon, a automaticky vám strhla i část drahocenného kreditu. Na čem se ale nešetřilo, byly výměnné barevné kryty na telefon, které se daly sehnat u Vietnamců a hrály všemi barvami i vzory.

A co takhle uvítací melodie, která vám hrála do ucha, když jste někomu volala? Volba oblíbeného hitu vám tehdy dokázala o člověku leccos prozradit… Stejně jako melodie vyzvánění, které se tehdy za poplatek stahovaly z internetu, kde byla daleko větší nabídka než přímo v telefonu. V elektronických zvucích bylo při větším soustředění možné rozpoznat ústřední melodie z filmů jako Hříšný tanec, Slunce, seno, jahody a dalších.

Jaké bylo milénium? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Když tento měsíc zrekapitulujete, budete zaskočeny. Vlastně nechápete, proč se vám ještě nedávno nedařilo a kolegové s vámi nechtěly spolupracovat. Naštěstí se vše vrátilo do zajetých…