III. ročník charitativního projektu „Oriflame dětem“

7. 5. 2004
III. ročník charitativního projektu „Oriflame dětem“
Společnost Oriflame se rozhodla uspořádat ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové v květnu další ročník charitativního projektu "Oriflam dětem". Již třetím rokem se vynasnažíme prodejem kosmetiky nashromáždit maximum prostředků pro realizaci ozdravných pobytů v přírodě pro děti z kojeneckých ústavů.

Tereza Maxová a její aktivity na pomoc dětem bez rodičů Nadace Terezy Maxové byla založena slavnou českou topmodelkou Terezou Maxovou v roce 1997 s cílem všestranné podpory a pomoci opuštěným dětem. Dnes patří Nadace k etablovaným profesionálním subjektům českého neziskového sektoru, je aktivním členem prestižní asociace nadací, Fóra dárců. Konkrétnost, transparentnost, adresnost a efektivita jsou základními parametry její charitativní činnosti. Za šest let své činnosti na pomoc dětem bez rodičů věnovala téměř 70 milionů korun. „Pokaždé, když navštívím některý z kojeneckých ústavů, dozvídám se spoustu novinek a zážitků, které děti prožívají. Vždy se však znovu a znovu utvrzuji o tom, jak potřebný je projekt ozdravných pobytů Oriflame dětem. Uvědomím-li si, že je to pro tyto děti téměř jediná možnost, jak se dostat na ozdravný pobyt mimo brány kojeneckého ústavu, pak jsem nesmírně šťastná, že i letos budeme moci v započatém díle pokračovat,“ komentuje patronka nadace a světová topmodelka Tereza Maxová.

Oriflame a ozdravné pobyty Společnost Oriflame nabízí kompletní sortiment kosmetiky, do které pečlivě vybírá účinné přírodní výtažky. Oriflame ctí přírodu, dbá na ochranu životního prostředí, nikdy netestuje výrobky na zvířatech, balí přípravky do recyklovatelných obalů a používá aerosoly, které neničí ozon. V rámci charitativní činnosti se společnost Oriflame cíleně zaměřuje na aktivity, které jsou v souladu s etikou společnosti. Ozdravné pobyty v přírodě jsou dobrým příkladem takové aktivity a proto je Oriflame hodlá nadále podporovat. Proč zrovna ozdravné pobyty?

 • Ozdravné pobyty v přírodě mají za následek snížení nemocnosti dětí, zejména těch s respiračními potížemi.
 • Výjezd do přírody umožní dětem rozšíření obzorů, které jsou úzce spojeny se stereotypy ústavního prostředí.
 • V rámci pobytů je dětem poskytnuta individuálnější péče než běžně v ústavech (jedna sestra na dvě děti oproti patnácti).
 • Děti mají možnost navázat užší sociální kontakty, např. s personálem a ostatními hosty v penzionech, a zkouší nové dovednosti, které jsou běžné pro děti v úplných rodinách, nikoli však pro děti vyrůstající v ústavech.
 • Budou-li se ozdravné pobyty konat pravidelně, posílí to jejich terapeutický přínos.

  Problematika náhradní rodinné péče V České republice žije podobně jako v jiných evropských zemích přibližně 1 % dětí (kolem 18 000 dětí), které nemohou vyrůstat ve své vlastní, biologické rodině. Jakou mají tyto děti naději vyrůstat v „normálním rodinném prostředí“? Co vede rodičky k tomu, že se vzdají svého potomka? Platí v naší zemi heslo „vše pro dítě“? Proč je u nás nejrozšířenější formou péče o osiřelé děti péče ústavní? Jaký je průběh procesu umisťování dítěte do náhradní rodiny? Kdo rozhoduje o dítěti? Jaké jsou kompetence a role jednotlivých státních a nestátních subjektů? Jsou pěstouni a osvojitelé připravováni na svou budoucí roli náhradních rodičů? Budete-li mít zájem věnovat se některému z témat, které se vztahuje obecně k problematice řešení situace opuštěných dětí, systému náhradní rodinné péče v České republice, činnosti kojeneckých ústavů, možnostem a postupům při osvojování dětí apod., rádi Vám poskytneme kontakty na odborníky z této oblasti. Jen pro příklad uvádíme některá zajímavá témata v této oblasti:

 • Praxe při tzv. utajovaných porodech (pro a proti legalizace anonymních porodů)
 • Jak probíhá výběr a převzetí dítěte při osvojení či pěstounské péči?
 • Jak se může jednotlivec zapojit na pomoc opuštěným dětem?

 • Témata článku:   

  Komentáře Zobrazit celou diskuzi

  Přečtěte si také

  Horoskopy

  Nejlepší by pro vás bylo sbalit se a vyrazit na chatu, kde je klid. Hvězdy vám nepřejí mnoho energie. Sžírá vás spíše mentální únava a psychicky na tom nejste moc dobře. Pokud si…