Ikigai, japonská cesta ke štěstí: 10 pravidel, díky nimž prožijete šťastný život

23. 4. 2020
Ikigai, japonská cesta ke štěstí: 10 pravidel, díky nimž prožijete šťastný život
Japonky jsou na druhém místě na světě, pokud jde o délku života. Jak je to možné, že se dožívají tak vysokého věku? Může za to jejich životní styl a jejich ikigai, které se dá přeložit jako „v tuto chvíli“. Co to znamená a jak to můžete využít i vy?

Ikigai říká, že vše, co prožíváme, je jedinečný poklad, který se už nikdy nebude opakovat stejným způsobem. Takže, pokud si necháte něco uklouznout, aniž byste si to užili, budete ztracení a nikdy ne zcela šťastní. Když poznáte japonskou ikigai mánii, naučíte se sundat nohu z plynu a myslet na to, že každý okamžik má smysl prožít naplno. Tenhle přístup Japonci vysvětlují jako „důvod, proč vstát ráno z postele a pečlivě se věnovat práci, rodině a koníčkům“. To pak vnáší do všech oblastí života nadšení a štěstí. Pokud budete kultivovat a praktikovat tuhle jejich filozofii, bude váš život naplněnější a taky spokojenější. Nebudete mít hlavu plnou minulosti nebo úzkosti z toho, co bude. Naučit se žít v přítomnosti je velmi důležité. Co tedy Japonci radí?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Své city projevujete na maximum. Vzali jste si k srdci dosavadní výsledky přemýšlení. Čas strávený s blízkými je pro vás balzámem na duši. Nepodléhejte depresím a zbytečným konfliktům,…

Nejčtenější články

Doporučujeme