Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz

Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz

Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz
Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz
Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz
Audrey Hepburn Zdroj: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Ikonou jako Audrey Hepburn. Těchto 5 věcí vám k tomu pomůže

Vždy platila díky svému půvabu i módnímu vkusu za ikonu, a inspirací je mnohým z nás doposud. Naučte se její triky a staňte se také nezapomenutelnou.

Nevím, jak vy, ale já filmy s touto herečkou miluji a ji samotnou považuji za svůj vzor, kterému bych se, a to nejen stylem oblékání, ráda přiblížila. U klasiky Snídaně u Tiffanyho zaháním splíny, u Sabriny se vždycky zasním a Prázdniny v Římě jsou skvělé na odreagování. V každém ze zmíněných fi lmů, ale samozřejmě i v těch dalších, platí za ikonu. Jak se jí tedy stylem oblékání co nejvíce přiblížit? Vyzkoušejte následující tipy.

MÓDA

V této oblasti se řiďte starým známým pravidlem, že méně je často více. Jednoduchost a elegance totiž byly u Audrey Hepburn na prvním místě. Ráda se oblékala vkusně a střídmě, a přesto je dodnes známá svým nezapomenutelným jedinečným stylem. Chcete-li se jí tedy přiblížit, volte nekomplikované čisté linie a vybírejte kvalitní, nadčasové kousky, které budou v kurzu i za pár let. Kvalita by měla vítězit nad kvantitou.

KRÁSA

Ve své době byla symbolem přirozené krásy, jednoduchý make-up a účes byly charakteristické pro její vzhled. Místo „dokonalého“ make-upu, který je vidět na hony daleko, a náročných trendy účesů se snažte nenásilnou cestou lehce zvýraznit své přednosti a osobní kouzlo. Hlavně však zůstaňte sama sebou a hrdě ukazujte světu svou výjimečnost.

VYSTUPOVÁNÍ

Další částí její inspirativní osobnosti je bezpochyby i šarm a přátelský přístup k okolí. Být ikonou není jen o tom vypadat za všech okolností vždy skvěle, ale i chovat se k ostatním s respektem. Otevřenost, laskavost, pokora a pozitivní přístup k okolí jsou hlavními prvky, které vám mohou pomoct být ikonou v každodenním životě.

JEDINEČNOST

Byla svá a nekopírovala aktuální módní trendy, ona je udávala. Buďte odvážná a zkoumejte různé styly, abyste našla ten, který vám nejlépe vyhovuje, nebo si ho za pomoci kousků, které vás osloví, po vzoru Audrey sama vytvořte. Nebojte se klidně občas i vybočit z davu a vyjádřit svou osobnost skrze vlastní výjimečnost.

NESOBECKOST

Herečka byla také známá svým aktivním přístupem k charitativní práci. V pozdějším věku hodně působila v projektech organizace UNICEF. Pomáhala i v nejchudších komunitách v Africe, Jižní Americe a Asii. V prosinci 1992 obdržela prezidentskou medaili svobody jako uznání za svou práci vyslankyně dobré vůle. Zvažte možnosti, jak i vy můžete přispět do své komunity nebo dobrovolnickým úsilím.

KLÍČ K ÚSPĚCHU

Jak se tedy stát onou nezapomenutelnou dámou, které muži padají k nohám a ženy k ní vzhlížejí, nebo naopak předstírají, že ji pro její krásu a styl přehlížejí? V první řadě nezapomínejte na to, že klíčem k úspěchu není jen krása, která je pomíjivá, či nezapomenutelný styl. Abyste mohla být ikonou, musíte zapracovat i na svém nitru a být, jak se říká, krásná uvnitř i navenek. Když budete k okolí přistupovat s úctou, porozuměním a respektem, budete vyzařovat onu okouzlující energii, kterou se lidé rádi obklopují. A ta hraje důležitou roli v životě oné nezapomenutelné ženy, kterou chcete být.

Doporučujeme

Články odjinud