Komentáře k článku zpět na článek

Zebruška 22. 2. 2016 | 15:37

farah.farah: jj, já pořád čekala, kdy se v článku ta slečna dostane do té zoufalé situace, kdy musela krást (takový to čtenářský očekávání, kdy už přijde ten naznačený konflikt) - a ono se pořád nic zoufalého nedělo ) Nakonec jediná zoufalá věc na celém příběhu je to, že ji vůbec napadlo krást peníze kvůli takové blbosti.

farah.farah 22. 2. 2016 | 12:03

Ježíš to je nějaká pomotaná slátanina..holka je po škole hledá brigády a je jí 25??? OK dobrý nebudu tohle řešit...........k tématu. Vůbec nechápu proč se v nadpise hovoří o nějaké zoufalé situaci........pod zoufalou situací si představuji že nemáte na nájem a hrozí vám exekutor tak lohnete peníze a nájem zaplatíte, neomluvitelné ale dá se to alespoň nazvat zoufalou situací. Ale co přesně té slečně hrozilo pokud by do toho obchodu století nešla??? V čem přesně tkví to zoufalství?
Slečna je dle všeho mladý sebestředný egoista. Já já já jenom já.....reálně získat tenhle job nebylo otázkou života a smrti a rozhodně né za cenu krádeže. Navíc je holka fakt hloupá a nezkušená a pod vidinou snadného výdělku kývne na cokoliv a nic si neověří. Na obchodníka tohohle podomního typu musí mít člověk fakt specifickou povahu.
A že nebyla schopná vydělat jinak 10 tisíc??? Proboha to by si jakoukoli brigádou vydělala za měsíc, když holt oželí kávičky a kabelčičky. Chová se pořád jak malé děcko, místo přijetí odpovědnosti za své činy dle všeho jen hledá jak s co nejmenším konfliktem s rodiči z toho ven...chce se přiznat jen pro to že se bojí že když to neudělá bude mít pak větší průser až se na to přijde.... být jí tak spíš řeším, jak ty peníze co nejrychleji vydělat. Může třeba na aukru prodat nějaké ty své drahocennosti. Zajímavé že bráchové jsou oba zdá se celkem funkční a normální, tak by mne zajímalo jak je to možné že z této slečny vyrostl takovýhle nedospělý jedinec....

helza 22. 2. 2016 | 10:53

lebahu: Já ti nevím, to, co a jak slečna píše mi nepřijde na někoho, kdo by stál o radu, jak dát věci do pořádku. Spíše stojí o radu, jak z toho všeho vybruslit. Strašně nerada spekuluji a hodně mi vadí, to, co si teď myslím, ale přesto mám pocit, že by se nejraději přiznala nejen pro tu "polejčující okolnost", jak píše, ale hlavně proto, aby se dluh smázl a aby "se rodiče konečně polepšili a dávali jí co ona ke svému luxusu potřebuje."

Dasa52 22. 2. 2016 | 02:54

lebahu: přesně! jak je někde nabídka práce se "vstupním poplatkem" je to MLM systém. slečna to dobře věděla, že by jí na to rodiče nepůjčili, protože je to kravina, ale přesto kvůli tomu kradla. hnusné.

Dasa52 22. 2. 2016 | 02:51

Slečna je zlodějka a je úplně jedno, jestli se přizná nebo ne. Z celého článku je jasné, že je to povrchní sobecká fiflena, která nikdy nebude vydělávat peníze prací. Jinak by v zoufalé situaci šla dělat za těch 60 Kč na hodinu a neokrádala vlastní rodiče. Vypakovat z domova a nechat jí předvést, jak si vydělá aspoň na jídlo a byt. Těch 7 tis. bych klidně oželela.

Mata69 21. 2. 2016 | 19:08

lebahu: víš co, on je ten článek, jako už tradičně, pěkně divnej. A v úvodu to je nadepsané " V zoufalé situaci jsem okradla vlastní rodiče" - jako jaká "zoufalá" situace???! A i kdyby na něm cosi bylo, tak madam potřebuje akorát tak dostat po čuni, nic jiného. Když někdo radši sedí doma a brečí, že nemá práci, místo toho aby šel třeba k tý kase, tak co s takovým joudou?

lebahu 21. 2. 2016 | 13:47

"Půjčila" si desítku, tři už vrátila, 7 tisíc snad není taková hrůza, to opravdu bez problémů vydělá i "pípáním" v supermarketu. A práce momentálně je a nejsou lidi. Pochopitelně že je to práce za nějakých 12-13 hrubýho. No ale rozhodně lepší než se válet na pracáku, krást a sekat dluhy. Může "pípat" a přitom rozesílat životopisy a vymetat konkurzy.
A možná by měla rodičům víc věřit, kdyby chtěla půjčit na podobný podnik, asi by jí to rozmluvili, nikde se neplatí za to aby člověk mohl pracovat, naopak člověk pracuje aby peníze dostal. Takže pokud je nabídka práce a je tam "vstupní poplatek" pryč od toho.

Mata69 21. 2. 2016 | 10:10
Zebruška 21. 2. 2016 | 02:31

Mně tady v tom článku nějak nesedí věk té slečny - 25? Vždyť se tam píše, jak odmaturovala a hledala práci, tři měsíce byla na pracáku, pak nějaké brigády, práce žádná a pak tenhle příběh, který vypadá, že se stal v nedávné době, když teď je aktuální vrácení peněz rodičům. A v kolika letech teda maturovala? Běžný je tak v 19-20 letech. To pak marně hledala pět let zaměstnání? Je to jaksi nedomyšlené

Mata69 21. 2. 2016 | 00:36

modrodolka: jenže milé slečně ty brigády a práce u kasy nejsou jaksi dost dobré, ona si myslí, že na ni někde čekají s prací za třicet tisíc, jen tak.

modrodolka 20. 2. 2016 | 23:46

já myslím, že kecá, nebo je od pohledu hodně nedůvěryhodná (zmalovaná, vyhastrošená, neupravená, špindíra , tetovaná, prošpikovaná piersingama), že jí nikde nechtějí. Ale ať mi nikdo neříká, že by ho nevzali do obchoďáku do pokladny, nebo doplňovat zboží, nebo někam uklízet- píše, že si brigád užila, ale dokud nevydělá ten dluh, tak si nemůže vybírat. V jejím případě by si měla takové brigády najít aspoň 2,3, dělat od 6ti ráno do 10ti večer. Já bych mlčela a napsala tam lístek, kdyby to objevili, tak omluvu a slib, že to tam bude co nevidět v richtigu-no akdyž se na to nepřijde a ona to tam stačí vrátit, tak v žádném případě nic neříkat. Už jen proto, že by se chudáci rodiče hodně trápili.
Že to holka chudák tý ženský zbaštila, se moc nedivím. je nezkušená, naivní a tyhle "šmejdi" dovedou udělat díru do hlavy i inteligentnímu dospělému.

Rambíša 20. 2. 2016 | 19:14

Jděte na to tělem,možná si tak vyděláte víc,než byste si pomyslela.---Krást je nemorální,lhát je hnusné,a blbost je věčná.Tyhle obchody,co popisujete,začaly okolo r. 1990,taky hlupáci měli nejdřív dát 5-10 tisíc za kartu,pak dostali nějaké hubnoucí směsi v plechovce a měli to prodávat s úžasným ziskem! No jak to asi dopadlo,museli sami najít další hlupáky,co dali ty hotovosti a vzniklo"letadlo", kde si nahrabe jen těch pár na začátku,zbytek jen platí a platí...Divím se,jak se i dnes někdo nachytá,i když se jedná o kosmetiku nebo drogistické výrobky a pod.

helza 20. 2. 2016 | 18:42

Snad nejhorší je věta: "Přemýšlím, jestli nebude lepší, když se ke všemu přiznám. Vím, že je dost zklamu a že budou hrozně dovádět... Ale třeba to přeci jen bude polehčující okolnost. Co myslíte?" Milá slečno, zatím jste se vůbec nepoučila a vůbec vás netrápí svědomí, pouze se bojíte, co z té krádeže může být a v přiznání hledáte jen polehčující okolnost. Nicméně, potýkáte se opravdu s vážným problémem a nezměníte-li se, můžete skončit mnohem hůř, než si dovedete představit. Rodičům se určitě přiznejte a doufejte, že vám pomohou - ale ne s penězi, ale změnit se. Nečekejte ale, že jsou mistři světa v oboru psychologie dívek, možná se budete sama muset obrátit na psychologa. Ale budete muset chtít se změnit.

Mata69 20. 2. 2016 | 18:25

Evidentně se výchova a snaha rodičů minula účinkem. V hlavě má asi slečinka velké kulové, hlavně že má hadříky podle poslední módy. Co na tom, že je zlodějka? Evidentně to bratři vedou lépe, když si u nich může půjčit. A píše, že byla mladá a hloupá? A od té doby z moudře la? Vždyť popisuje nedávnou událost a navíc stále rodičům lže. Měli by jí vykopnout z domu, možná by pak vzala za vděk i prací za těch šedesát na hodinu. Blbka jedna.

Přečtěte si také

Horoskopy

Právě v těchto dnech jste zosobněním přitažlivosti a krásy. A věřte, že vám to ještě vydrží. Pokud…

Nejčtenější články

Doporučujeme