Infrasauna: zahřeje vás nejen u srdce

6. 11. 2015 Komerční článek
Infrasauna: zahřeje vás nejen u srdce
Ztrácíte s úbytkem slunečních paprsků elán a pokouší se o vás chřipka? Infrasauna nabízí řešení, jak si bez ohledu na počasí dobít v pohodlí domova baterky a posílit imunitu. A nejen to.

Infrasauna coby metoda termoterapie

Termoterapie představuje léčebnou proceduru, během níž se na tělo aplikuje teplo nebo chlad . Podle hodnoty použité teploty dělíme termoterapii na dva základní druhy. Jedním z nich je pozitivní termoterapie , při níž je teplo do organismu přiváděno, druhým je negativní termoterapie , během níž se naopak teplo z těla působením chladných podnětů odvádí.

Na základě rozsahu aplikace rozlišujeme termoterapii celkovou a lokální . Infrasauna je jednou z metod pozitivní termoterapie , během níž se zahřívá celé tělo pomocí infračerveného záření .

Teplo, které léčí

Všechny procedury termoterapie vedou k intenzivnějšímu prokrvení (hyperémii) tkání, což urychlí regenerační procesy organismu, dojde ke snížení svalového napětí a snadnějšímu hojení . Termoterapie má zároveň protizánětlivé a analgetické účinky . V rámci pozitivní termoterapie navíc příjemné působení tepla představuje relaxaci , díky níž se uvolníte a odbouráte psychické napětí .

Infrasauna – moderní a šetrný způsob saunování

V rámci pozitivní termoterapie se nabízí celotělové procedury v podobě sauny , infrasauny a páry . Infrasauna představuje moderní alternativu saunování , která se od klasického saunování liší způsobem a intenzitou prohřívání organismu. Vlastností infračerveného záření je totiž schopnost proniknout až 4 cm pod povrch pokožky a tak efektivněji prohřát tkáně a vnitřní orgány.

Naše tělo je schopno absorbovat 80-90 % vyzařovaného infratepla a méně než 20 % infračervené energie zahřívá vzduch v kabině. Proto jsou infrasauny i při mnohem nižších teplotách účinnější než klasické sauny . Ty nejprve ohřívají na vysoké teploty vzduch, který následně povrchově zahřívá tělo. Je dokázáno, že oproti klasickým saunám se v infrasauně až 2x více zapotíte a množství vyloučených toxických látek je až o 10 % vyšší .

Díky nižším teplotám a vynechání procedury prudkého ochlazení je infrasauna vhodnou volbou i pro astmatiky a alergiky a není důvod bát se ji navštěvovat i s dětmi . Během saunování se vám bude lépe dýchat a nic nebrání tomu užívat si relaxaci při poslechu oblíbené hudby, nebo četbě.

Další blahodárné účinky infrasauny na zdraví

  • Posiluje imunitní systém .
  • Podporuje proces detoxikace .
  • Pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a tím navrací kůži hebkost, pružnost a zářivější vzhled.
  • Zmírňuje projevy celulitidy , akné , lupénky , ekzémů .
  • Urychluje hojení jizev a otevřených ran .
  • Je účinná v boji s artritidou a revmatismem .
  • Přispívá k efektivnímu hubnutí .

Spočněte doma v péči tepla, které vás zahřeje a zároveň léčí.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vyplatí se vám, když se ve všem spolehnete jen na své schopnosti. Jestli vám někdo tvrdí, že se za vás postaví, tak mu nevěřte. Jen byste mrhali časem. Nic pak neohrozí pozici, již jste si…

Nejčtenější články