Internetový projekt pro děti "Hrad skřítka Čikiho"

11. 6. 2001
Internetový projekt pro děti "Hrad skřítka Čikiho"
Dne 1.6.2001 byl na adrese www.chiki.cz slavnostně otevřen Hrad skřítka Čikiho, internetový projekt dětského sdružení Duha a Nadace rozvoje občanské společnosti.

Internetový projekt pro děti "Hrad skřítka Čikiho"

Dne 1.6.2001 byl na adrese www.chiki.cz slavnostně otevřen Hrad skřítka Čikiho, internetový projekt dětského sdružení Duha a Nadace rozvoje občanské společnosti. Cílem projektu bylo připravit "inteligentní" internetový magazín pro děti, který bude vycházet z potřeb a zájmů dětí, nebude však připomínat komerční prezentace firem, jako je dnes většina materiálů pro děti na internetu.

Stránky jsou určeny dětem ve věku 8-15 let. Server se zabývá především "aktivní zábavou dětí", tzn. umožňuje dětem z celé republiky vkládat své básničky, povídky, fotky, obrázky, hudební produkce, vtipy, názory. V hradu si mohou děti již dnes poslechnout písničky, které nahráli jejich stejně staří kamarádi (a hlasovat v hitparádě), mohou si prohlédnout obrázky a fotky svých vrstevníků nebo přečíst básničky a povídky.

Od 4. 6. funguje velká hra  �Letem internetem�, při které se děti mohou seznámit se zajímavými místy českého internetu. Hry jsou k dispozici i zahraniční - v Nádvoří kejklířů jsou vloženy odkazy na zajímavé zahraniční on-line hry, např. do Japonska nebo USA. K dalším zajímavostem patří možnost vybrat si tábor u nás nebo workcamp v zahraničí. V rubrice �Pomozte sami sobě� si budou děti psát názory na své problémy.

Cílem projektu je rovněž prostřednictvím reklamy a sponzoringu pomoci při zavedení internetu do jednotlivých dětských domovů v ČR, propagovat akce a projekty dětských sdružení, které se zabývají volným časem zejména neorganizovaných dětí a popularizovat Ťmluvu o právech dítěte.

Zdroj: Vladislav Sobol

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ke konci týdne se cítíte báječně a pořád se držíte na špici kariérního žebříčku. S nadřízeným problémy nemáte, právě naopak. Podporuje vás v nápadech, se kterými stále přicházíte. Jen si…

Nejčtenější články

Doporučujeme