Intimní hygiena

1. 8. 2006
Intimní hygiena
Péče o ženské tělo to nejsou jen voňavá mýdla, zpevňující krémy a vyhlazující emulze. Citlivé partie vyžadují speciální kosmetiku, aby zůstaly zdravé, svěží a chráněné před vnějšími vlivy.

Pokožka intimních partií plní úlohu ochranné bariéry a chrání před nežádoucími vnějšími vlivy. Má nejen specifickou fyziologickou strukturu, ale i zvláštní biochemické složení, které chrání tyto partie před bakteriálními i jinými infekcemi. Zároveň vytváří ideální prostředí pro existenci tzv. „hodných“ baktérií potřebných pro zdraví ženského těla.

Každodenní intimní hygiena vyžaduje extra jemnou péči a zvláštní pozornost. Intimní partie mají ve srovnání s ostatními částmi těla odlišnou hodnotu pH a běžné sprchové šampony či mýdla jsou proto nevhodná. Jejich hodnota pH je obecně vyšší, než pokožka potřebuje. Používání speciálních výrobků pro intimní hygienu se však již naštěstí stává běžnou součástí každodenního života moderní ženy.

Nivea Intimo Oblíbená značka Nivea myslí i na ryze ženskou kosmetiku. Nová řada Intimo nabízí hned dva druhy sprchových emulzí – Natural a Sensitive. Varianta Intimo Sensitive díky extra jemnému složení s Aloe Vera a panthenolem pečuje o přecitlivělé či podrážděné intimní partie. Zklidňuje a účinně chrání v „citlivých ženských obdobích“ jako jsou menstruace, těhotenství, šestinedělí a menopauza. Kyselina mléčná se postará o zachování přirozeně kyselého pH a posílení obranyschopnosti intimních partií. Nivea Intimo Sensitive omezuje pocit sucha, napětí, pálení, či bolesti intimních partií a dodává jim svěžest a zdraví po celý den. Tuto mycí emulzi můžete používat i několikrát denně, tak jemné složení má, neobsahuje totiž ani barviva či mýdlo.

Oriflame Intimate Skvělý a účinný způsob péče o citlivé oblasti ženského těla nabízí řada Intimate od švédské firmy Oriflame. Linie nabízí tři různé produkty pro dokonalou péči intimních partií – sprchový gel, ubrousky a krém. Gynekologicky testované složení sprchového gelu Intimate poskytuje jemnou péči, obsahuje navíc panthenol, který zklidňuje, hydratuje a regeneruje pokožku, brání jejímu vysušení a podráždění a omezuje množení bakterií. Ubrousky jsou vyrobeny z jemného a přitom pevného vlákna, napuštěny emulzí, která čistí, osvěžuje, zvláčňuje a má antimikrobiální účinky. Zklidňující krém zamezuje dehydrataci pokožky a zvláčňuje ji, omezuje tření a chrání před vznikem drobných oděrek a poranění. Pečlivě vybrané a gynekologicky testované složení nedráždí pokožku.

Avon Simply Delicate Ke dvou mycím emulzím pro intimní hygienu se řada Simply Delicate od Avonu rozšířila o další dvojici produktů určených speciálně pro citlivé partie žen. Praktické balení 15 kusů ubrousků v nepropustném a opakovaně zavíratelném obalu ocení každá žena, můžete je nosit v kabelce a použít je kdykoliv budete cítit potřebu. Osvěžující ubrousky mají vyrovnané pH a jsou samozřejmě gynekologicky testovány. Dopřejte si nyní luxus čistoty a osvěžení, kdykoli budete chtít. Pro dokonalý pocit čistoty je určen i nový sprej pro intimní hygienu z řady Simply Delicate. V diskrétním balení s mechanickou pumpičkou je přípravek určený k očištění a osvěžení intimních partií. Přípravek má vyrovnané pH a byl gynekologicky testován.

Altermed Intima Intimní krémové mýdlo Intima značky Altermed je speciální prostředek pro intimní hygienu, které svým složením a účinkem poskytuje jedinečný komfort. Kyselé prostředí (pH 4.5) výrazně omezuje průnik a množení patogenních mikroorganismů. Použité látky změkčují, zvláčňují pokožku, snižují její vysychání a limitují osídlení škodlivými mikroorganismy. Kyselina mléčná zaručuje obnovení a udržení fyziologického pH. Quinoa - rýže Inků - má zklidňující a zvláčňující účinky na podrážděnou a citlivou kůži. Chlorexidin působí proti bakteriím, plísním a kvasinkám.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina pracovního týdne vás uvítá přemírou povinností, ale zvládnete je levou zadní. Sice u nich trochu brbláte, nicméně se vám podaří v životě rovnováhu. Už máte plné zuby obav, proto…