Italská polenta podle Koko: Zkuste jednoduchý recept na rychlou přílohu

1. 7. 2020
Italská polenta podle Koko: Zkuste jednoduchý recept na rychlou přílohu
Polenta je jedním z tradičních jídel v Itálii. Jde o kukuřičnou kaši, která je výbornou a rychlou náhradou bramborové kaše. Skvěle se hodí k zelenině, houbám, dušenému masu v silných omáčkách či drůbeži. Podrobný postup najdete na videu.

Možná se bojíte neznámých věcí, ale příprava polenty je opravdu jednoduchá. Budete potřebovat:

Ingredience:

60 g instantní polenty
480 ml tekutiny (vývaru nebo vody kombinované s mlékem podle chuti a možností. Poměr se může lišit v závislosti na návodu k přípravě na balení dané instantní polenty)
15 g másla
10 g strouhaného parmezánu, grany padano nebo pecorina
¾ lžičky soli
čerstvě mletý pepř
čerstvá kadeřavá petrželka
olivový olej na vymazání misky nebo formy 

Postup:

Navažte si 60 g instantní polenty. Smíchejte trochu vývaru s mlékem tak, aby výsledné množství tekutiny činilo cca 480 ml (pozor, poměr instantní polenty a tekutiny se u jednotlivých výrobců může lišit). Osolte, opepřete, přidejte nadrobno nakrájenou kadeřavou petrželku a na plotýnce začněte ohřívat. Přisypte polentu a za stálého míchání vařte 4–5 min (popřípadě tak dlouho, jak uvádí výrobce dané instantní polenty).
Správná konzistence hotové polenty odpovídá táhlé bramborové kaši. Vypněte plotýnku, přidejte kousek másla a trochu nastrouhaného parmezánu. Konzumovat můžete hned.

Pokud si polentu připravujete do zásoby, tak ji ještě teplou přendejte do misky vymazané olivovým olejem a po vystydnutí ji pak uložte do lednice. Před konzumací pak už jen nakrájejte jednotlivé porce, které můžete osmažit na olivovém oleji či grilovat.

Podrobný postup najdete na videu:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Splnit šéfova náročná přání je nad vaše síly. Za celý týden se vám nedaří dostat do tempa, které by se mu zamlouvalo. Jste naštvaní na něho i na sebe. Milí Berani, nemá cenu se rozčilovat.…

Nejčtenější články

Doporučujeme