IVA (46): Přítel mě sledoval přes kameru v domě. Dodnes mám husí kůži

12 komentářů

Milena
11. listopadu • 11:16

Krupan jeden!

SandraN
9. listopadu • 13:02

Ano, láska je láska, ale mít svoje jistoty, je dobré i při té zamilovanosti. Jeden nikdy neví. Sestěhuje se pár před důchodem. Stane se, že majitel bytu předčasně odejde a potom je každá rada drahá. Každá přítelkyně nespadá mezi dědice. Co potom. Nebo si ti dva přestanou rozumět, i když jsou mladí a původně plánovali svatbu a děti. Kam se vrtne ze dne na den ten nebo ta, co jim byt nepatří. V každém věku je dobré ta zadní vrátka mít. Život je bohužel plný nepředvídatelných událostí. A ne každá ta událost je příjemná a radostná.

Elynor
9. listopadu • 8:31

Nicméně já bych Ivu pochválila aspoň za to, že si nechala tu možnost se vrátit do svého bytu. Sice teď tam bude se synem a jeho přítelkyní, to taky není výhra, ale pořád je tam paní ona. Kdyby si ta zadní vrátka nenechala, měla by o dost větší problém. Zároveň je to poučení, že rok vztahu, kdy se lidi vídají jen občas, nestačí na důkladné poznání osobnosti dotyčného. To ukáže až to každodenní všední soužití. Takže buď se do sestěhovávání nehrnout, nebo si to pořádně promyslet, hlavně to, co se stane, když to neklapne.

SandraN
9. listopadu • 4:15

Mambule, myslím, že každý, kdo se někam stěhuje, je obeznámený s tím, za kým se má jít v případě poruchy, opravy, atd. Tím, že ona šla do bytu k němu, se s tímhle faktem zřejmě neseznámila. Tedy ji to záměrně zamlčel, že je v samosprávě tím prvním. Ale to, jak se choval, bylo skutečně na hraně. Špehovat, kontrolovat, není důstojné žádného dospělého člověka. To dělají lidí bez sebedůvěry, bez sebevědomí, manipulátoři, žárlivci, slaboši. Někde jsem četla, že někteří manželé ženě kontrolují po návratu domů i prádlo. Dost dobře mě nenapadá, čím bych svůj protějšek vzala po hlavě, aby to byla dostatečně pádná odpověď na takové počínání. Zde i žehlička mi přijde nedůstojně malá a lehká...

SandraN
8. listopadu • 18:26

Ty kamery, pokud jsou u domu a v domě, jsou tak viditelné, na první pohled nájemníci vědí, zda a kde jsou.
A všeobecně se ví, že člen samosprávy k záznamům má přístup. Takže paní se tam asi stěhovala s klapkami na očích, že se jich nevšimla. Když jsem začala číst, měla jsem dojem, že měl kamery v bytě. Tohle není žádné drámo. Ale takový partner, to je něco. Když jdete domů, koukněte na okna, tma, přijdete nahoru a všude se svítí. Právě jsem přišel. Oznámí vám. Jelikož je to opakovaně a jelikož ví, kdy se vracíte, je to taky něco. To si každá soudná ženská, když k tomu připočte další projevy, jako je žárlení na koníčky, odvážení z práce, doprovod i do blbého marketu, organizování volného dne, zpochybňování vlastního rozhodnutí při nákupu oblečení, řekne akorát jediné: Mám já tohleto zapotřebí? Věřte mi, že nemáme.

mambule
8. listopadu • 18:41

@SandraN: O kamerách paní asi věděla, ale nevěděla, že správcem kamer je její přítel. To se dozvěděla až od sousedky.

Elynor
8. listopadu • 12:26

Dodatek - sousedka chtěla vědět, jestli u ní nebyl vnuk - jak to? Jakože vnuk má klíče a chodí k ní, do jejího bytu, i když ona není doma? Co to zase je za podivnosti? Přece když nejsem doma, nemá tam co být ani nikdo jiný, pokud tam taky nebydlí. Příbuzní se zdvořile zeptají, jestli smějí přijít a když přijdou, tak laskavě zazvoní a počkají, až jim otevřu, i kdyby nakrásně měli klíče, což tedy nemají, protože nejsem blázen, abych dávala někomu klíče od bytu, a ještě trpěla to, že mi tam poleze kdykoli a bez mého vědomí. To by si ta sousedka měla rozmyslet, komu dává ty klíče, než potom shánět záznamy z kamer. No a taková drobnost - Iva prý byla "vyděšená" - z čeho? Jako jo, jednání toho pána je celkem na facku, ale na vyděšení? To snad ne. :-)

mambule
8. listopadu • 12:53

@Elynor: Naše děcka mají taky klíče od našeho bytu, přestože už dávno bydlí jinde. Máme totiž doma dvě kočky, které potřebují aspoň obden doplnit krmení, vyměnit vodu a vyčistit wc. Takže když s manželem třeba ztvrdnem na chalupě - do práce stačí zavolat a dětem taky stačí zavolat, ať se o kočky postarají.

Elynor
8. listopadu • 22:45

@mambule: No jak je vidět z článku, klíče od bytu té sousedky mělo víc lidí, než jen ten vnuk, jinak by se nemusela shánět po záznamech, jestli a kdy u ní byl právě on. A když se jí ztrácely peníze, je zjevné, že to nebyl nejšťastnější nápad, dávat klíče od bytu těm více lidem. Třeba se paní poučila, sice pozdě, ale holt někdo tu citelnou ťafku asi potřebuje, aby mu to došlo. Taky nevím, jak přesně si to představovala, že bude někdo projíždět hodiny záznamů a hledat na nich jejího vnuka, o kterém nejspíš ani neví, jak dotyčný vypadá? Mně to celé připadá jak z jiného světa. Ale to u těchto příběhů zde poměrně často. ]:-D

mambule
8. listopadu • 12:56

@mambule: Čili teoreticky můžou chodit k nám domů i bez našeho vědomí. Ale zatím vždycky dali vědět, i když nepřišli kvůli kočkám, ale pro nějaké svoje věci, které u nás pořád mají uskladněné.

Elynor
8. listopadu • 11:02

Když si vzpomenu, jaké "popotahování" měl kdysi jeden můj šéf, protože kamera u vchodových dveří do firmy zabírala kromě těch dveří ještě asi metr chodníku... Záznamy z těchto firemních kamer jsem přes můj počítač mohla nahrávat já, a taky jsem to dělala, neb by šéf řádil jak černá ruka, kdybych nedělala zálohy nahrávek. Nekoukala jsem na to, protože to bylo naprosto nezajímavé a bylo mi to fuk, pro mě to byla jen práce navíc. Pustit zpětně nahrávku se dalo taky jen na mém počítači a bylo to zabezpečeno dost složitým přístupem. Ke všemu jsem na to musela absolvovat školení, abych to mohla celé obsluhovat a zálohovat nahrávky. Děsný opruz. Fakt nevím, komu by se to chtělo dělat dobrovolně a ztrácet tím fůru času. Navíc ještě aby byl dotyčný zaměřen na jednu konkrétní osobu. Samozřejmě že to je technicky možné, ale pán je asi magor a ještě musí mít zbytečně moc volného času. Sledování ze služební cesty by už bylo složitější, ale i to si umím představit, jak se to dá udělat. Nicméně za sebe pravím, že zjistit, že jsem takto bedlivě někým sledována a nevím o tom, tak s pánem vytřu podlahu. Ale mě by naštvalo dávno předtím už to vše ostatní
Ivou popisované, protože na svoje soukromí jsem pes, a kdo mi do něj chce mluvit, tak velmi rychle zjistí, že tudy cesta nevede. ]:-D

mambule
8. listopadu • 8:41

Záznamy z tohoto typu bezpečnostních kamer (nejde o kameru spravovanou PČR) se uchovávají obvykle jen 24 hodin, výjimečně několik dní. Takže pokud měla sousedka podezření na nějakou neplechu "v týdnu", už by jí byla kamera houby platná, notabene když se (bůhvíproč) neobrátila na správce kamery přímo, ale oklikou přes jeho přítelkyni.Jinak šmírovat průběžně, mimo vlastní soukromý prostor (byt, zahrada), osoby se tam vyskytující, případně bezdůvodně sledovat záznamy (pokud není podezření na nějaký přestupek nebo jiný incident) je skutečně nezákonné. Paní Ivě asi bylo trapné upozornit výbor SVJ, že správu kamer svěřil magorovi, protože se sama stala jeho obětí. Ale tento člověk by skutečně neměl mít kamery pod dohledem.

Doporučujeme

Články odjinud