Iva Janžurová: Nazpívala duet s Gottem a neprovdala se za muže svého života

24. 1. 2020
Slavná herečka pořád natáčí, ale taky si naplno užívá roli babičkovskou. Díky svým dvěma dcerám má dokonce pět vnoučat. Přezdívaná Janžurka toho v pracovním i soukromém životě zažila dost. Mimo jiné se dočkala i nominace na hlavní cenu na festivalu v Cannes a ocenění za celoživotní filmové herectví na festivalu v Karlových Varech. Proč se ale nikdy nechtěla provdat za svého celoživotního partnera, s nímž prožila krásných čtyřiačtyřicet let?

Šla za svými sny

Narodila se v Žirovnicích u Pelhřimova jako třetí dítě v pořadí. Měla ještě dva starší bratry, o pět let staršího Pavla a o třináct let staršího Láďu. Ten později zemřel na srdeční vadu. Pavel si prý z Ivy dělával často legraci, že není moc hezká, takže na herecké touhy by měla zapomenout. Spletl se a Iva se po gymnáziu dostala podmínečně na DAMU. O rok později už řádně studovala.

Po studiích hrála v Liberci v divadle F. X. Šaldy, po roce přešla do Prahy do Divadla na Vinohradech. Tam zůstala čtyřiadvacet let. V šedesátých letech se začala objevovat ve filmu. V roce 1966 si zahrála v seriálu Eliška a její rod, pak dostala příležitost v muzikálovém seriálu Píseň pro Rudolfa III. A to i přesto, že jí už bylo šestadvacet let a filmová hrdinka Šárka měla být šestnáctiletá. Excelovala a během natáčení se spřátelila s Jiřím Hrzánem, s nímž se prý podle svých slov nesmírně „vyblbla“.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v báječném postavení k vašemu znamení, proto můžete i něco vyhrát. Kupte si tedy los anebo se přihlaste do reklamní soutěže. Člověk nikdy neví, kdy se štěstí unaví. Udržujte si…